HPG: 1 mobesse ve 1 radar imha edildi

0
101

HPG Basın İrtibat Merkezi, gerilla güçleri tarafından gerçekleştirilen eylem ve işgalci ordu tarafından yapılan saldırıların ayrıntılarına ilişkin şunları belirtti:

Zap bölgesi;

Girê Şehîd Umît Direniş Alanı’ndaki işgalciler 22 Haziran saat 18:10’da YJA Star hareketli timlerimiz tarafından ağır silahlar ile isabetli şekilde vurularak darbelendi.

Sîda Direniş Alanı’ndaki işgalciler 24 Haziran saat 02:00’da ve 03:00’da orta otomatik silahlarla iki kez vurularak darbelendi.

Metîna bölgesi;

Zendura Direniş Alanı’ndaki işgalciler 22 Haziran saat 16:00’da suikast taktiğiyle hedeflenerek isabetli şekilde vuruldu. Bu eylemde 1 mobesse kamerası ve 1 radar imha edildi.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

22 Haziran’da Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi 1 kez, 23 Haziran’da Zap’ın Kurojahro Direniş Alanı 2 kez, Garê bölgesinin Deriyê Biyê alanı 1 kez, Xakurkê’nin Sinînê alanı 1 kez, olmak üzere toplam 5 kez savaş uçaklarıyla bombalandı.

22, 23 ve 24 Haziran’da Zap’ın Sîda Direniş Alanı, Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Cûdî, Girê Amediyê ve Girê Bahar Direniş Alanları ile Metîna’nın Girê Hakkarî Direniş Alanı 165 kez obüs, tank ve ağır silahlarla bombaladı.

İşgalci Türk ordusu 23 ve 24 Haziran’da Zap’ın Sîda Direniş Alanı’ndaki mevzilerimize saldırıp, tünelleri delmeye ve kepçelerle yıkmaya çalıştı.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here