HPG: 11 işgalci cezalandırıldı, 3 işgalci yaralandı

0
166

HPG Basın İrtibat Merkezi, “Kurdistan Özgürlük Gerillası, sömürgeci Türk ordusunun işgal saldırıları karşısında bulunduğu her yeri direniş alanına çevirerek tarihin en görkemli direnişini ortaya koymaktadır. NATO’nun en gelişkin tekniğini sınırsız kullanan faşist Türk ordusuna karşı güçlerimiz en kıt imkanlara rağmen Apocu ruh ve yüksek cesaretle işgalcilere ağır darbeler vurmaktadır. Güçlerimiz karşısından tutunamayan işgalci Türk ordusu sonuç alabilmek için tüm dünyanın gözleri önünde savaş suçu işlemektedir. Kurdistan Özgürlük Gerillası’nın en güçlü kimyasal silahlar ve yasaklı bombalar karşısında bile son nefesine kadar onurlu bir şekilde direnmesi işgalci Türk devletinin tüm planlarını alt üst etmiş ve büyük bir tıkanmaya itmiştir. Bu tıkanıklığı aşmak için sahte zafer hikayeleriyle kamuoyunu kandırmaya çalışmaktadır. Elindeki tüm imkanlarla yeniliş sürecini uzatmaya çalışan savaş suçlusu Türk ordusu karşısında Apocu fedai çizgide savaşan güçlerimiz zafer gerillacılığını pratikleştirerek sonuca ulaştırmakta kararlıdır.

Güçlerimizin gerçekleştirdiği eylemler sonucunda; 11 işgalci cezalandırılmış, 3 işgalci yaralanmıştır.

İşgalci Türk ordusu Direniş Alanları’nı; 5 kez yasaklı bomba ve 6 kez de kimyasal silahlar, 42 kez saldırı helikopterleri, onlarca kez de obüs, havan, tank ve ağır silahlarla bombalamıştır” dedi.

Gerçekleştirilen eylem ve yapılan saldırıların ayrıntıları şöyle:

“Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde Zap bölgesinde;

12 Kasım saat 13:30’da Çemço Direniş Alanı’ndaki Şehîd Botan savaş mevzilerine doğru ilerleyen işgalciler ağır silahlarla vurulmuş ve 1 işgalci cezalandırılmıştır.

12 Kasım 10:00 ve 14:30 saatlerinde Sîda Direniş Alanı’ndaki Şehîd Felat savaş mevzilerine köpeklerle birlikte girmek isteyen işgalciler sabotaj taktiğiyle 2 kez vurulmuştur. Bu eylemlerde 2 işgalci cezalandırılırken, 2 köpekte etkisiz hale getirilmiştir.

12 Kasım saat 14:00’da Çemço Direniş Alanı’ndaki işgalciler hareketli timlerimizce suikast taktiğiyle vurulmuş ve 1 işgalci cezalandırılmıştır.

Cenga Xabûrê Şehîd Savaş Maraş Devrimci Hamlesi çerçevesinde;                                    

11 Kasım saat 09:20’de Girê FM Direniş Alanı’ndaki işgalciler hareketli timlerimizce pusu taktiğiyle hedeflenmiştir. Bu eylemde hareket halindeki işgalciler güçlerimizce ferdi silah ve el bombalarıyla vurulmuş, 6 işgalci cezalandırılırken, 3 işgalci de yaralanmıştır.

12 Kasım saat 07:40’ta Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler hareketli timlerimizce suikast taktiğiyle vurulmuş ve 1 işgalci cezalandırılmıştır.

12 Kasım akşam saatlerinde Girê Cûdî Direniş Alanı’nda indirme yapmak isteyen Skorsky helikopterleri hareketli timlerimizce hedeflenmiştir. Güçlerimizin vuruşlarının ardından helikopterler alandan uzaklaşmak zorunda kalmıştır.

İşgalci TC ordusunun yasaklı bomba ve kimyasal silahlarla gerçekleştirdiği saldırılar;

12 Kasım 11:45 ve 14:30 saatleri arasında Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki Şehîd Yunus savaş mevzileri 3 kez, Şehîd Çekdar savaş mevzileri 1 kez ve Sîda Direniş Alanı’ndaki Şehîd Doğan savaş mevzileri 1 kez yasaklı bombalarla bombalanmıştır.

12 Kasım saat 15:00’da Sîda Direniş Alanı’ndaki Şehîd Felat savaş mevzileri 6 kez kimyasal silahlarla bombalanmıştır.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

12 Kasım’da Garê’nin Meranê alanı ile Gundê Kanîsarkê ve Gundê Bêbade arazileri 4 kez savaş uçaklarıyla bombalanmıştır.

12 Kasım’da Şehîd Fedakar, Girê Cûdî, Girê FM ve Girê Amediyê Direniş Alanları saldırı helikopterleriyle 42 kez bombalanmıştır.

12 Kasım’da Sîda, Çemço, Girê Cûdî ve Girê FM Direniş Alanları obüs, tank, havan ve ağır silahlarla onlarca kez bombalanmıştır.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here