HPG: 3 işgalci Türk askeri cezalandırıldı

0
291
In this picture taken Friday, Dec. 18, 2009, members of the Kurdistan Workers' Party, or PKK, train on their weapons at their camp in the Qandil mountains near the Turkish border with northern Iraq. (AP Photo/Yahya Ahmed)

HGP/YJA Star gerillaları, 28 Mart’ta Gabar’da operasyona çıkan işgalci Türk askerlerine yönelik bir eylem gerçekleştirdi. Eylemde 1’i rütbeli komutan olmak üzere 3 işgalci cezalandırıldı.

HPG Basın İrtibat Merkezi açıklaması şöyle:

“İşgalci Türk devleti 28 Mart 2021 günü, büyük komutanımız Egid (Mahsum Korkmaz) yoldaşın şehadete ulaştığı gün, şehit olduğu alan olan Gabar bölgesinde kapsamlı bir operasyon başlatmıştır. Operasyona çıkan işgalciler güçlerimiz tarafından denetime alınarak bir işgalci birliğinin yeri tespit edilmiştir. Bu işgalci birliği üzerine eylem gerçekleştiren güçlerimiz düşmanı yakın mesafeden etkili bir şekilde vurmuştur.

Türk ordusu sadece bir ölüsünün olduğunu belirtmiştir, ancak bu doğru değildir. Bu eylem sonucunda birisi bu işgalci birliğinin rütbeli komutanı olmak üzere toplamda 3 işgalci cezalandırılmıştır. İşgalciler ölü ve yaralılarını kaldırarak 31 Mart günü alandan geri çekilmek zorunda kalmıştır. Bu eylem büyük komutanımız Egid yoldaş anısına gerçekleştirilmiştir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz