HPG: 5 işgalci cezalandırıldı, 3 işgalci yaralandı, 1 mevzi imha edildi

0
174

HPG, “Güçlerimizin gerçekleştirdiği eylemler sonucunda; 5 işgalci cezalandırılmış, 3 işgalci yaralanmıştır. Aynı zamanda 1 mevzi ve içindeki 1 Radar Sistemi, 1 Mobesse kamera sistemi ve 1 askeri çadır imha edilmiştir.

İşgalci Türk ordusu Direniş Alanları’nı; 17 kez yasaklı bomba ve kimyasal silahlar ve onlarca kez de tanklarla silahlarla bombalamıştır” dedi.

HPG Basın İrtibat Merkezi, Gerçekleştirilen eylem ve yapılan saldırıların ayrıntılarına ilişkin de şu bilgileri paylaştı:

Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde Zap bölgesinde;

20 Ekim saat 03:00’da Çemço Direniş Alanı’ndaki Şehîd Aryen savaş mevzileri çevresinde bulunan işgalciler hareketli timlerimizce vurularak darbelenmiştir.

20 Ekim saat 07:30’da Saca Direniş Alanı’ndaki işgalciler hareketli timlerimizce ağır silahlarla vurularak darbelenmiştir.

20 Ekim saat 08:00’da Sîda Direniş Alanı’ndaki Şehîd Felat savaş mevzileri çevresine mobesse kamera sistemi yerleştirmek isteyen işgalciler sabotaj taktiğiyle vurulmuştur. Bu eylemde 1 işgalci cezalandırılırken, 1 mobesse kamera sistemi de imha edilmiştir.

20 Ekim’de Çemço Direniş Alanı’ndaki işgalciler hareketli timlerimizce ağır silahlarla 3 kez vurulmuştur. Bu eylemlerin sonucunda 4 işgalci cezalandırılmış, 1 işgalci yaralanmıştır.  

Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde Xakurkê bölgesinde;

20 Ekim saat 13:30’da Xakurkê’deki Girê Şehîd Axîn Direniş Alanı’nda bulunan işgalciler YJA Star hareketli timlerimizce ağır silahlarla vurulmuştur. Bu eylemde 1 mevzi ve içindeki 1 radar sistemi tümüyle imha edilmiştir.

Cenga Xabûrê Şehîd Savaş Maraş Devrimci Hamlesi çerçevesinde;    

20 Ekim saat 08:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler YJA Star hareketli timlerimizce ağır silahlarla vurulmuş ve 2 işgalci yaralanmıştır.

20 Ekim saat 17:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler hareketli timlerimizce ağır silahlarla vurulmuş ve 1 askeri çadır imha edilmiştir.

İşgalci TC ordusunun yasaklı bomba ve kimyasal silahlarla gerçekleştirdiği saldırılar;

20 Ekim’de Sîda Direniş Alanı’ndaki Şehîd Felat savaş mevzileri 5 kez yasaklı bombalarla, 5 kez de kimyasal silahlarla bombalanmıştır.

20 Ekim’de Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki Şehîd Yunus savaş mevzileri, Saca Direniş Alanı’ndaki Şehîd Xursi savaş mevzileri, Sîda Direniş Alanı’ndaki Şehîd Agir savaş mevzileri ve Çemço Direniş Alanı’ndaki Şehîd Bahoz savaş mevzileri yasaklı bomba ve kimyasal silahlarla 7 kez bombalanmıştır.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

20 Ekim’de Çemço Direniş Alanı tanklarla onlarca kez bombalanmıştır.

20 Ekim’de Saca, Girê FM, Girê Cûdî ve Girê Amediyê Direniş Alanları üzerinde dron hareketliliği gözlenmiştir.

20 Ekim’de işgalci Türk ordusunun Girê FM ve Girê Hakkarî Direniş Alanları’nda işgal amaçlı yol yapım çalışmaları devam etmiştir.

20 Ekim’de işgalci Türk ordusu Karker Direniş Alanı’ndaki savaş mevzilerini kepçe ve kırıcı kepçelerle yıkmaya çalışmıştır.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here