HPG: 7 işgalci cezalandırıldı, 11 mevzi darbelendi

0
61

HPG Basın İrtibat Merkezi, “Güçlerimiz profesyonel tim savaş tarzı ile işgalci Türk ordusuna ağır darbeler vurmaya devam ediyor. Yüksek savaş performansı ile saldırıdan suikasta, sabotajdan ağır silahlara, koordineli gerilla eyleminden darbelemeye kadar birçok taktiği iç içe ustalıkla uygulayan güçlerimiz, 30 eylem gerçekleştirdi. Bu eylemlerde; 7 işgalci cezalandırıldı, 1 işgalci yaralandı ve 11 mevzi darbelendi. Direniş Alanları’nı havadan ve karadan aralıksız ve yoğun bir şekilde bombalayarak alana yerleşmeye çalışan Türk ordusu etkili gerilla eylemleri ile durduruldu” dedi.

Gerilla eylemleri ve işgalci saldırılarına ilişkin şu ayrıntılara yer verildi:

“Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi;

12 Eylül saat 07:30, 08:10, 09:10, 11:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 4 mevzi darbelendi.

12 Eylül saat 14:00 ve 16:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 2 mevzi darbelendi. Bu eylemler YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

12 Eylül saat 17:00 ve 17:20’de Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 3 mevzi darbelendi.

12 Eylül saat 17:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler orta otomatik silahlar ile vurularak darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

12 Eylül saat 18:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi. Bu eylemler YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

13 Eylül saat 00:20 ve 01:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’nda indirme yapmak isteyen helikopterlere YJA Star güçlerimizce ağır silahlar ile 7 kez müdahale edildi.

13 Eylül saat 03:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi. Bu eylemler YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

12 Eylül saat 04:00’da Girê Amediyê Direniş Alanı’nda konumlanmaya çalışan işgalciler ağır silahlar ile 6 kez vurularak darbelendi.

12 Eylül saat 09:00’da Girê Amediyê Direniş Alanı’nda konumlanmaya çalışan işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı.

12 Eylül saat 11:30 ve 14:30’da Girê Amediyê Direniş Alanı’nda konumlanmaya çalışan işgalciler sabotaj taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 2 işgalci cezalandırıldı.

12 Eylül saat 17:05’te Girê Amediyê Direniş Alanı’nda ilerlemeye çalışan işgalcilere koordineli gerilla taktiği ile iki koldan saldırı eylemi düzenlendi. Birinci saldırı kolu; el bombaları ve ferdi silahlar ile işgalcileri hedefleyip vurdu. Burada 2 işgalci cezalandırıldı, 1 işgalci de yaralandı. İkinci saldırı kolu; ferdi silahlar ile işgalcileri hedefleyip vurdu ve 1 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi. Eş zamanlı olarak farklı bir işgalci grubu da ferdi silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı.

Zap bölgesi;

13 Eylül saat 04:30’da Sîda Direniş Alanı’ndaki işgalciler ferdi silahlar ile vurularak darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

12 Eylül’de Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Bahar Direniş Alanı 2 kez savaş uçakları ile bombalandı.

13 ve 14 Eylül’de Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Cûdî ve Girê Amediyê Direniş Alanları saldırı helikopterleri ile bombalandı.

Zap, Şehîd Delîl Batı Zap ve Metîna bölgeleri toplarla bombalandı.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here