HPG: Gerilla Türk ordusuna ağır darbeler vuruyor

0
91

HPG Basın İrtibat Merkezi, “Türk ordusunun işgal saldırılarına karşı güçlerimizin etkili direnişi devam ediyor. Güçlerimiz yaratıcı taktikler ile her fırsatta işgalcilere darbe vurup, Direniş Alanı’na yerleşmesini engellemektedir. Güçlerimizin eylemleri karşısında çaresiz kalan işgalciler, Direniş Alanları’nı havadan ve karadan bombalamaktadır. Amacına ulaşamayan ve ağır darbe alan Türk devleti, bu gerçekleri gizlemekte ve kamuoyuna yansıtmamaktadır. Gerilla kayıpları hakkında da kamuoyuna yalan bilgiler servis edilmektedir. 20 Temmuz’da Girê Cûdî merkezli başlayan saldırılardan şimdiye kadar Medya Savunma Alanları’nda hiçbir kaybımız yaşanmamıştır, sadece bir yoldaşımızla şu anda bağlantı yoktur. Türk devletinin özel savaş medyası yaşanmamış gerilla kayıplarını varmış gibi gösterip, Türk ordusunun kayıplarını da görmezden gelerek kamuoyuna yalanlara dayalı bir tablo sunmaktadır. Türk özel savaş medyasının bu haberlerine itibar edilmemelidir. Düşman saldırıları ve Kurdistan Özgürlük Gerillası’nın direnişi hakkındaki netleşen bilgiler, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da halkımız ve kamuoyu ile paylaşılacaktır” dedi.

Gerilla güçlerinin gerçekleştirdiği eylemler ve Türk ordusu tarafından yapılan saldırıların ayrıntıları şöyle:

Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi;

23 Temmuz saat 06:20’de Girê Cûdî Direniş Alanı’nda konumlamaya çalışan işgalciler, YJA Star hareketli timlerimizce hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci yaralandı.

23 Temmuz saat 09:25’te Girê Cûdî Direniş Alanı’nda konumlamaya çalışan işgalciler, suikast taktiği ile vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı.

23 Temmuz saat 14:40’ta Girê Cûdî Direniş Alanı’nda konumlamaya çalışan işgalciler, suikast taktiği ile vuruldu, 1 işgalci cezalandırıldı ve 1 mobesse kamera sistemi imha edildi.

23 Temmuz saat 17:20’de Girê Cûdî Direniş Alanı’nda konumlamaya çalışan işgalciler, YJA Star güçlerimizce vurularak darbelendi ve işgalcilerin konumlanması engellendi. Saat 19:00 ve 19:30’da yine harekete geçen işgalciler vurularak darbelendi.

24 Temmuz saat 01:30 ile 01:50 arasında Girê Cûdî Direniş Alanı’na işgalcileri indirmeye çalışan helikopterlere 4 kez müdahale edilmiş ve indirme yapması engellenmiştir. Müdahale edilen helikopterler alandan uzaklaşmak zorunda kalmıştır.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

24 Temmuz’da Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Cûdî Direniş Alanı 4 kez, Girê Bahar Direniş Alanı 4 kez, Metîna’nın Gundê Şêlazê ve Golka alanları 3 kez olmak üzere; toplam 11 kez savaş uçakları ile bombalandı.

24 Temmuz’da Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Cûdî Direniş Alanı 21 saldırı helikopterleri ile bombalandı.

Zap ve Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi onlarca kez toplarla bombalandı.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here