HPG: İşgalci Türk ordusu kimyasal gazlar kullanıyor

0
231

HPG/YJA gerillaları karşısında ilerleyemeyen işgalci Türk ordusu, direnişi kırmak için yoğun kimyasal gazlar kullanıyor.

HPG Basın İrtibat Merkezi, gerilla eylemleri ve işgal saldırılarına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şu ayrıntıları paylaştı:

“Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde Zap bölgesinde;

26 Ağustos günü saat 10:50’de Girê Şehîd Serxwebûn’da bulunan işgalciler güçlerimiz tarafından ağır silahlar ile hedeflenmiştir. Gerçekleştirilen eylemde belirlenen hedefler isabetle vurulmuştur.

Aynı gün saat 18:40’da Çiyayê Reş alanında 2 Dron güçlerimiz tarafından hedeflenmiştir. Gerçekleştirilen eylemin sonucunda 1 Dron imha edilmiş, diğer Dron ise alandan uzaklaşmak zorunda kalmıştır.

Avaşîn bölgesindeki Girê Sor ve Werxelê Direniş Alanlarında;

Werxelê ve Girê Sor Direniş Alanları’da güçlerimizin sergilediği tarihi direniş karşısında ilerleyemeyen işgalci TC ordusu kimyasal gazlar kullanarak güçlerimizin direnişini kırmak istemektedir. 26 Ağustos günü 17:00 – 23:45 saatleri arasında ve 27 Ağustos günü saat 06:00’da Werxelê Direniş Alanları yoğun şekilde kimyasal gazlar ve patlayıcılar ile bombalanmıştır. Savaş suçu işleyen işgalcilerin bütün saldırılarına rağmen güçlerimizin direnişi devam etmektedir.

25 Ağustos günü 18:00 – 22:45 saatleri arasında Werxelê Direniş Alanı’nı patlayıcılar ve zehirli gazlar ile bombaladıktan sonra ilerlemek isteyen işgalciler, Werxelê direnişçilerinin müdahalesi sonucu durdurulmuşlardır.

Direniş Alanları üzerinde yoğun Dron ve keşif uçağı hareketliliği devam etmektedir.

26 Ağustos günü 17:30 – 18:30 saatleri arasında Zap bölgesine bağlı Karker alanı savaş uçakları ile bombalanmıştır.

26 Ağustos günü saat 18:30’da Zap bölgesine bağlı Kûnîşka alanı savaş uçakları ile bombalanmıştır.

26 Ağustos günü 10:00 – 10:30 saatleri arasında Xinêrê bölgesine bağlı Kendekolê alanında bulunan Şehîd Şerîf Şehitliği çevresi savaş uçakları ile 3 kez  bombalanmıştır.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here