HPG Komuta Konseyi: Her türlü saldırıya Apocu fedai ruhla cevap verilecek

0
441

Yıllık olağan toplantısını gerçekleştirdiğini açıklayan HPG Komuta Konseyi, “halkımıza ve güçlerimize karşı gelişen her türlü saldırı karşısında Apocu fedai ruhla cevap verilmesi temelinde mutlaka başarma kararlılığına ulaşılmıştır” dedi.

HPG Komuta Konseyi, yıllık olağan toplantısını gerçekleştirdiğini duyurdu.

Komuta Konseyi açıklamasında şunlar belirtildi:

“HPG Komuta Konseyi olarak yıllık olağan toplantımızı 18-26 Ocak 2021 tarihleri arasında gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Mücadelemizin tarihi bir aşamadan geçtiği bu dönemde tüm görev sahalarımızı temsilen 40 üyemizin katılımı ile gerçekleşen toplantımız, yürüttüğü tartışmalarıyla kapsamlı bir biçimde 2020 yılının siyasi ve askeri çözümlemesini yapmış, saha ve eyaletler bazında Kürdistan Özgürlük Gerillası’nın mevcut durumunu değerlendirmiş, 2021 mücadele yılının halkımız açısından zaferi getirecek bir yıl olması için gerekli olan perspektifleri açığa çıkarıp, dönem taktiğini belirlemiş ve bu temelde 2021 yılı planlamasını yapmıştır.

Mücadelemiz karşısında tarihinin en zayıf dönemlerinden birini yaşayan Türk sömürgeciliğinin kendisini içinde bulunduğu çıkmazdan kurtarmak için toplumun tüm ilerici kesimlerine karşı baskıcı ve saldırgan bir politika izlediği, askeri olarak yaşadığı tıkanmayı ise ileri teknolojinin ürünü olan araçlarla aşmaya çalıştığını belirten toplantımız, AKP-MHP-Ergenekon ittifakının bununla da istediği sonucu alamadığı için özel savaş politikalarını öne çıkarttığını ve gerçekleri gizleyerek kamuoyunu ve kendi kitlesini yanıltmaya çalıştığını vurgulamıştır. Bu bağlamda dönemin gerekli kıldığı mücadele görevlerinin yerine getirilmesi halinde, halklarımıza zar ağlatan bu faşist ittifakın tarihin çöp sepetine atılmasının çok uzak bir hedef olmadığı sonucuna ulaşılmıştır.

HER TÜRLÜ SALDIRIYA APOCU FEDAİ RUHLA CEVAP VERİLECEK

Bu çerçeveden hareketle günümüz gerilla mücadelesinde yaşanan taktik, mücadele ve hareket tarzıyla bağlantılı sorunları kapsamlı bir şekilde ele alan toplantımız, örgütsel ve komuta sorunlarımız ile yeni dönem savaş gerçeği karşısında Kürdistan Özgürlük Gerillası’nın rol ve misyonunu belirleyerek, Kapitalist Modernite’nin hegemonik ve sömürgeci saldırılarına karşı Demokratik Modernite Gerillası’nın yeni dönem savaş ve mücadele çizgisini ortaya koymuştur. Bu temelde önemli kararlaşmalara ulaşan toplantımız, 2020 mücadele yılında yaşanan sorunları, açığa çıkan yetmezlikleri ve taktik sorunları derinliğine tartışmış, dönem şehitlerimiz ışığında ve elde edilen tecrübeler temelinde 2021 yılı mücadelesinde yenilmez bir Kürdistan Özgürlük Gerillası yaratmanın zeminini açığa çıkartarak, Devrimci Halk Savaşı temelinde yeni mücadele döneminin planlamasını somutluğa kavuşturmuştur. Bu bağlamda nereden gelirse gelsin, halkımıza ve güçlerimize karşı gelişen her türlü saldırı karşısında Apocu fedai ruhla cevap verilmesi temelinde dönem görevlerine hamlesel yaklaşma ve mutlaka başarma kararlılığına ulaşılmıştır.

 Halkımızın içinden geçmekte olduğu bu tarihi dönemde, bir yandan sömürgeciliğin Kürdistan’a yönelik saldırıları yoğunlaşırken, diğer yandan Kürt siyaseti adına hareket ettiğini iddia eden kimi parçalı duruşların ve halkımızın düşmanlarıyla ortak konseptte yer almanın halkımızın özgürlük davasına  büyük zararlar vereceği ve tehlikeli bir durum yaratacağının altını çizen toplantımız, tüm Kürdistanî güçler açısından ulusal tutumun önemini vurgulamış, Kürtler içindeki şiddet tutumunu reddederek, sorunların diyalog yoluyla çözülmesinin bir elzem olduğunu belirtmiştir.

GERİLLAYA KATILMAK İSTEYEN GENÇLERE ÇAĞRI

Toplantımızda ele alınan diğer önemli bir konu ise mücadele saflarında yer almak isteyen gençlerin katılım sorunu olmuştur. Her ne kadar belli bir oranda katılım gerçekleşmiş olsa da, yine de azımsanmayacak bir sayıda gencin gerilla saflarına katılmak istemesine rağmen saflara ulaşamadığını tespit eden toplantımız, bütün Kürdistanlı yurtsever gençleri, gerilla saflarına ulaşmak için daha fazla örgütlü hareket etmeye, tüm istem ve çabalarına rağmen kırsal alandaki gerilla saflarına ulaşamayan genç gerilla adaylarını daha farklı zeminlerdeki yerel-otonom birliklere yönelmeye çağırmıştır.

BAŞARININ TEK ÖLÇÜSÜ ÖNDER APO’NUN FİZİKİ ÖZGÜRLÜĞÜDÜR

Mücadelemizin bu önemli ve kritik aşamasında 9 gün boyunca yoğun ve sonuç alıcı tartışmalarla toplantımızın aldığı tarihi kararlar 2021 yılının başarısı için önemli bir kilometre taşı olacaktır. Nitekim 10-13 Şubat tarihleri arasında Garê alanına yönelik sömürgeci Türk ordusu tarafından gerçekleştirilen saldırıya karşı Kürdistan Özgürlük Gerillası’nın vermiş olduğu yanıt, bu toplantımızın savaş alanına ilk somut yansıması olup, gösterilen performans, yılın bundan sonraki bölümüne dair önemli işaretler barındırmaktadır. Toplantımız başarının tek ölçüsünü Uluslararası Komplo’nun yenilmesi ve Önder Apo’nun fiziki özgürlüğü olarak belirlemiş ve dönem görevlerine bu esaslar üzerinden yaklaşılmasını karar altına almıştır. Bu temelde HPG ve YJA STAR güçleri olarak; Önder Apo’nun zafer çizgisi ve geçtiğimiz yıl ölümsüzler kervanına katılan komutanlarımız Kasım Engin, Egîd Civyan, Yılmaz Dersim, Zîn Cizre, Dilşêr Herekol, Egîd Garzan, Amara Ronahî, Leyla Agirî, Bargiran Erkendî ve Aryana Baranların kahramanlık ruhuyla halkımızın ve Önderliğimizin özgürlüğünü sağlama yolunda fedaice yürüme ve başarma kararlılığımızı belirtiyor, bu tarihi mücadele döneminde tüm yoldaşlara ve mücadeleci güçlere üstün başarılar diliyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz