HPG: Lelikan’da 6 asker öldürüldü, 1 mobese imha edildi

0
727

HPG/YJA Star gerillaları Lelikan Tepesi’nde konumlanan Türk ordusuna ait mevzi ve barınakları etkili vurdu. Eylemde 6 işgalci Türk askeri öldürüldü, 1 mobese kamerası imha edildi.

HPG Basın İrtibat Merkezi, gerilla eylemleri ve işgalci Türk ordusunun hava saldırılarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

LELİKAN’DA 6 ASKER ÖLDÜRÜLDÜ

Lelikan’da dün bir eylem gerçekleştirildiğini açıklayan HPG, şu ayrıntıları paylaştı:

“Şehit Bager ve Şehit Ronya Devrimci Hamlesi kapsamında güçlerimiz, 19 Nisan günü saat 15.15’te Medya Savunma Alanları’ndan Xakurkê bölgesine bağlı Lelikan Tepesi’nde konumlanan işgalci TC ordusuna yönelik bir eylem düzenlemiştir. Güçlerimiz tepede bulunan düşman mevzi ve barınakları yakın mesafeden etkili bir şekilde vurmuştur. Gerçekleştirilen bu eylem sonucunda 6 düşman askeri öldürülmüş, 1 mobese kamerası ise imha edilmiştir. Eylem ardından gece saatlerinde işgalci TC ordusu Kobra tipi helikopterlerin desteği ile Skorsky helikopterlerle ölü ve yaralı askerleri alandan uzaklaştırmıştır. Eylemi düzenleyen birliğimiz sağlam bir şekilde üs alanlarına ulaşmıştır. “

GARE, AVAŞİN VE KANDİL’E HAVA SALDIRISI

İşgalci TC ordusuna ait savaş uçaklarının Medya Savunma Alanları’na yönelik hava saldırıları düzenlediğini belirten HPG, “17 Nisan günü saat 10.00’da savaş uçakları Gare bölgesine bağlı Meyroke alanında bulunan Dêrik köyü çevresi ile Avaşin bölgesine bağlı Mamreşo alanını bombalamıştır.

20 Nisan günü (bugün) saat 04.30 ile 05.30 arasında savaş uçakları Kandil bölgesine bağlı Zergelê Tepesi ile Bêpalan köyü çevresini bombalamıştır.

Gerçekleştirilen bu bombardımanlarda herhangi bir kaybımız yaşanmamıştır” dedi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here