HPG: Mardin’de iki istihbarat elemanı öldürüldü

0
791

HPG Basın İrtibat Merkezi (HPG-BİM), Mardin’in Bagok bölgesinde YJA Star güçlerinin düzenlediği bir sabotajda iki istihbarat elemanının öldürüldüğünü bildirdi.

gerilla eylemleri ile ilgili görsel sonucu

HPG-BİM, “21 Eylül günü işgalci TC ordusu Mardin’in Bagok bölgesine bağlı Xırbê Mışka alanında bir operasyon başlatmıştır” dedi.

“Aynı gün YJA Star güçlerimiz, operasyona çıkan düşman birliklerine yönelik sahada devam etmekte olan Şehit Medya Mawa ve Şehit Rızgar Gever İntikam Hamlesi kapsamında sabotaj taktiği ile bir eylem düzenlemiştir” diyen HPG-BİM, eylemin sonuçlarını şöyle aktardı:

“Gerçekleştirilen bu eylemde araziye foto kapanlar yerleştirip gerilla hareketini izlemeye çalışan 2 istihbarat elemanı öldürülmüş, 2 asker ise yaralanmıştır.”

Türk devletinin Van’ın Gevaş ilçesi kırsalında başlattığı bir operasyonda 5 gerillanın şehit düştüğünü belirten HPG-BİM, şu bilgileri paylaştı:

“13 Eylül günü işgalci TC ordusu Van’ın Gevaş ilçesine bağlı Arpet yaylasında bir işgal operasyonu başlatmıştır. Bu operasyonda 5 arkadaşımız şehit düşmüştür. Operasyon ile ilgili ayrıntılı bilgiler daha sonra kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

Açıklamada Türk devletinin gerilla alanlarına yönelik hava saldırılarına ilişkin de bilgiler yer aldı:

“24 Eylül günü saat 08.40 ile 09.40 arasında işgalci TC ordusuna ait savaş uçakları Medya Savunma Alanları’ndan Avaşin bölgesine bağlı Werxelê alanını bombalamıştır. Gerçekleştirilen bu bombardımanlarda herhangi bir kaybımız yaşanmamıştır.”


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here