HPG: Metîna’da 7 işgalci cezalandırıldı, 4’ü yaralandı

0
243

Metîna’da gerçekleştirilen devrimci operasyonda 7 işgalci Türk askerinin cezalandırıldığını belirten HPG, “Bu başarılı devrimci operasyon, ölümsüz Komutanımız Egîd’in zafer ruhuyla 15 Ağustos Atılımı’nı selamlamak için gerçekleştirilmiştir” dedi.

HPG Basın İrtibat Merkezi, gerilla eylemleri ve işgal saldırılarına ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

HPG açıklamasında şu ayrıntılara yer verildi:

“Cenga Xabur Devrimci Hamlesi çerçevesinde Metîna bölgesinde;

15 Ağustos günü Girê Koordine alanında bulunan işgalciler, güçlerimiz tarafından takibe alınmıştır. Denetim altına alınan işgalciler, saat 18:30’da koordineli bir sızma eylemiyle vurulmuştur. Gerçekleştirilen devrimci operasyon sonucunda en az 7 işgalci cezalandırılmış, 4 işgalci ise yaralanmıştır. Eylemin ardından işgalci TC ordusu helikopterler ile kayıplarını alandan uzaklaştırmıştır.

Bu başarılı devrimci operasyon, ölümsüz Komutanımız Egîd’in zafer ruhuyla 15 Ağustos Atılımı’nı selamlamak için gerçekleştirilmiştir.

 Avaşîn bölgesinde;

15 Ağustos günü Girê Sor alanındaki savaş mevzileri ağır silahlar ile bombalanmıştır.

15 Ağustos günü 06:00 ile 19:00 saatleri arasında işgalci TC ordusu, Werxelê alanındaki savaş tünellerine yönelik 4 kez kimyasal gazlar kullanmıştır.

15 Ağustos günü saat 21:30’da Werxelê alanındaki savaş tünelleri patlayıcılarla ile bombalanmıştır. 16 Ağustos günü sabah saatlerinden itibaren savaş tünelleri zehirli gazlar ile bombalanmaktadır. Alan üzerinde keşif faaliyetleri devam etmektedir.

15 Ağustos günü saat 20:00 – 01:00 saatleri arasında Metîna’ya bağlı Qaşûra alanında helikopter hareketliliği yaşanmıştır. Aynı gün, öğle saatlerinde Amediye ilçesinin Kanî Masî nahiyesine bağlı Hirorê köyün obüs ve havanlar ile bombalanmıştır. Bombardıman sonucu arazide çıkan yangın devam etmektedir.

14 Ağustos günü saat 19:30’da Zap bölgesine bağlı Karker alanı savaş uçaklarıyla; 16 Ağustos günü 03:30 – 04:30 saatleri arasında Çemço alanı sınır hattında bulunan karakollardan atılan obüsler ile bombalanmıştır.

15 Ağustos günü  22:00 – 22:40 saatleri arasında, işgalci TC ordusu Avaşîn bölgesine bağlı Mervanos ve Tabura Ereba alanlarında bulunan güçlerini helikopterler ile değiştirmiştir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz