HPG: Şirnex’de düşman saldırısında ağır yaralanan 2 gerilla esir düştü

0
308

HPG Basın İrtibat Merkezi, gerilla güçlerinin gerçekleştirdiği eylemler ve işgalci Türk ordusunun saldırılarına ilişkin şunları belirtti:

Botan’da;

21 Haziran günü Şirnex’ın Elkê ilçesine bağlı Sîxurpaşa bölgesinde Alişer (Murat Yalçın) ve Maaz (Bışar Bahadır) yoldaşlarımız görevleri başında iken bulundukları yer işgalci Türk ordusu tarafından bombalandı. 22 Haziran günü saat 09:30’a kadar yoldaşlarımızın olduğu alan saldırı helikopterleri ile bombalandı. Yapılan bombardımanlar sonucunda ağır yaralanan her iki yoldaşımız düşmana esir düştü.

Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi;

6 Temmuz saat 09:40’ta Girê FM Direniş Alanı’ndaki işgalcilere ait radar sistemi ağır silahlar ile hedeflenerek imha edildi. Bu eylem YJA Star hareketli timlerimiz tarafından gerçekleştirildi.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

5 ve 6 Temmuz’da Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi 6 kez, Metîna’nin Golka ve Girê Hakkarî Direniş Alanları 3 kez olmak üzere; toplam 9 kez savaş uçaklarıyla bombalandı.

6 Temmuz’da Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Bahar, Girê Cûdî, Girê Amediyê Direniş Alanları ve Zap’ın Sîda Direniş Alanı 66 kez obüs, tank ve ağır silahlarla bombalandı.

6 Temmuz’da Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinde dron hareketliliği yaşandı.

İşgalci Türk ordusu 6 Temmuz’da Zap’ın Sîda Direniş Alanı’ndaki ve Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê FM Direniş Alanı’ndaki mevzilerimize saldırıp, tünelleri delmeye ve kepçelerle yıkmaya çalıştı.”
         

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz