HPG: Türk özel savaş medyası MİT’e başarı kazandırmaya çalışmaktadır

0
175

HPG Basın İrtibat Merkezi, açıklamasında şunlar belirtildi;

“İşgalci Türk ordusu, güçlerimize karşı elindeki tüm savaş tekniğini kullanarak yoğun bir şekilde saldırmaya devam etmektedir.

İşgalci Türk ordusu tarafından gerçekleştirilen saldırıların ayrıntıları şöyledir;

27 Şubat’ta Girê Cûdî ve Girê FM Direniş Alanları obüs ve ağır silahlarla 24 kez bombalanmıştır.

27 Şubat’ta Amediyê ilçesinin Şeladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi ve Sîda köyü yakınlarındaki direniş mevzilerimiz obüs, tank ve ağır silahlarla 71 kez bombalanmıştır.

ÖZEL SAVAŞ MEDYASININ YALANLARINA İTİBAR ETMEYİN

Türk özel savaş medyasında Ramazan Güneş’in hareketimizin bir üyesi olduğu ve Silêmanî’de MİT tarafından nokta operasyonuyla kaçırıldığı haberi servis edilmiştir. Söz konusu haber tamamen yalandır. Ramazan Güneş, 3 yıl önce saflarımızdan kaçıp daha sonra da evlenip Başûrê Kurdistan’a yerleşen birisidir. Hareketimizle hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır. Ramazan Güneş 2 ay önce Başûrê Kurdistan’ın Duhok şehrinde Türk devletine teslim olmuştur. Ancak Türk özel medyası 2 ay önce kendisi teslim olan Ramazan Güneş’i Hareketimizin bir mensubu gibi gösterip, uydurduğu yalan senaryoyu böylesi bir süreçte servis ederek MİT’e başarı payesi kazandırmaya çalışmaktadır. Yurtsever halkımız ve Türkiye kamuoyu Türk özel savaş medyasının ve MİT’in tamamen yalana dayalı haberlerine itibar etmemelidir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz