HPG: Xakûrkê ve Zap’ta işgalciler vuruldu

0
107

HPG, Medya Savunma Alanlarına bağlı Xakûrkê ve Zap bölgelerinde işgalci Türk birliklerine karşı bir dizi eylem geliştirildiğini duyurdu.

HPG Basın İrtibat Birimi tarafından yapılan açıklamaya göre Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde Xakûrkê ve Zap bölgelerinde işgalci Türk ordusuna bağlı birliklere yönelik bir dizi eylem gerçekleştirildi.

HPG’nin açıklaması şu şekilde:

“- 18 Ağustos günü saat 15:30’da Xakûrkê bölgesine bağlı Girê Şehîd Şahan’da bulunan işgalcilere ait mevziler güçlerimiz tarafından ağır silahlar ile hedeflenmiştir. Gerçekleştirilen eylemin sonucunda işgalcilere ait mevziler isabetle vurulmuştur.

 – 21 Ağustos günü saat 20:30’da Zap bölgesine bağlı Cîloya Biçûk alanında bulunan işgalciler suikast taktiğiyle vurulmuştur. Gerçekleştirilen eylemin sonucunda 1 işgalci cezalandırılmıştır.

2. Avaşîn bölgesi, Girê Sor ve Werxelê Direniş Alanları;

– 22 Ağustos günü işgalci TC ordusu, Girê Sor alanını bombaladıktan sonra direniş alanına doğru ilerlemek istemiştir. Girê Sor direnişçilerinin müdahalesi ardından işgalciler sonuçsuz bir şekilde geri çekilmek zorunda kalmışlardır.

– 22 Ağustos günü saat 13:00’te ve  23 Ağustos günü sabah saatlerinde işgalci TC ordusu Werxelê direniş alanı sınır hattında bulunan karakollardan ağır silahlar ile bombalanmıştır.

– 22 Ağustos günü saat 23:40 – 01:30 saatleri arasında Werxelê direniş alanı işgalciler tarafından 5 kez patlayıcılar ile bombalanmıştır. Bombardımanların ardından ilerlemek isteyen işgalciler Werxelê direnişçileri tarafından geri püskürtülmüştür.

DİRENİŞ ALANLARI ÜZERİNDE DRON HAREKETLİLİĞİ

3. 21 Ağustos günü saat 21:00 – 23:40 saatleri arasında Avaşîn bölgesine bağlı Mervanos, Tabûra Ereba, Girê Sor, Girê Spî ve Girê Silêman alanlarında helikopter hareketliliği yaşanmıştır.

– 22 Ağustos günü saat 18:40’ta Metîna bölgesine bağlı Girê Çarçel yamaçları savaş uçakları ile bombalanmıştır.

– 22 Ağustos günü 21:00 – 22:30 saatleri arasında Zap bölgesine bağlı Tîpa T ve Girê Şehîd Sîmko alanları saldırı helikopterleri ile bombalanmıştır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz