HPG/YJA Star gerillaları 2 işgalci cezalandırdı

0
116

HPG Basın İrtibat Merkezi, gerçekleştirilen eylem ve işgalci Türk ordusu tarafından yapılan saldırılara ilişkin şu ayrıntıları paylaştı:

Serhed bölgesi;

14 Ağustos saat 17:45’te Gilîdax bölgesindeki Demirkapı kulesinde bulunan işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu. Bu eylemde 1 işgalci cezalandırıldı.

Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi;

20 Ekim saat 05:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile vurularak darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

20 Ekim’de Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler harekete geçmek istediğinde ağır ve orta otomatik silahlar ile 5 kez hedeflenerek vuruldu. İşgalcilerin hareketliliği durduruldu ve 2 mevzi darbelendi.

20 Ekim saat 13:40’ta Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki 1 patlayıcı yüklü dron havada vurularak imha edildi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

21 Ekim saat 15:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile vurularak darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

20 Ekim’de Girê Amediyê Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır ve orta otomatik silahlar ile 8 kez hedeflenerek vuruldu ve 3 mevzi darbelendi.

20 Ekim saat 16:25’te Girê Amediyê Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı.

21 Ekim saat 15:15’te Girê Amediyê Direniş Alanı’ndaki işgalciler iki koldan orta otomatik silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 2 mevzi darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

Zap bölgesi;

20 Ekim saat 16:30’da Sîda Direniş Alanı’ndaki 1 delici kepçe ağır silahlar ile vurularak darbelendi.

21 Ekim saat 06:00’da Sîda Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu. 1 çadır imha edildi ve 1 mevzi de darbelendi.

İşgalci TC ordusunun yasaklı patlayıcılar, kimyasal gaz ve patlayıcı yüklü dronlar ile gerçekleştirdiği saldırılar;

21 Ekim’de Zap bölgesinin Sîda Direniş Alanı’ndaki savaş mevzileri 1 kez yasaklı patlayıcılar ile bombalandı.

19, 20 ve 21 Ekim’de Metîna bölgesinin Girê Çarçel Direniş Alanı’ndaki savaş mevzileri 2 kez patlayıcı yüklü dronlar, Girê Ortê Direniş Alanı’ndaki savaş mevzileri ise 19 kez yasaklı patlayıcılar ile bombalandı.

21 Ekim’de Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki savaş mevzileri 4 kez patlayıcı yüklü dronlar ile bombalandı.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

21 Ekim’de Zap bölgesinin Şehîd Îbrahîm alanı 1 kez savaş uçakları ile bombalandı.

20 Ekim’de Zap, Şehîd Delîl Batı Zap, Metîna, Xakurkê ve Barzan bölgeleri saldırı helikopterleri ile bombalandı.

Zap, Şehîd Delîl Batı Zap, Metîna, Xakurkê ve Barzan bölgeleri toplarla bombalandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz