HPG/YJA Star gerillaları 3 işgalci cezalandırdı, 7 mevzi darbeledi

0
61

HPG Basın İrtibat Merkezi, gerilla güçleri tarafından gerçekleştirilen eylemler ve işgalci Türk ordusu tarafından yapılan saldırıların ayrıntıları şöyle:

“Zap bölgesi;

29 Ağustos saat 06:30’da Kokerê Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı.

31 Ağustos saat 06:30’da Sîda Direniş Alanı’ndaki mevzilerimizi yıkmaya çalışan kepçe ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve çalışması durduruldu.

Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi;

30 Ağustos saat 07:30 ve 17:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 2 mevzi darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

30 Ağustos saat 13:50’de Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

30 Ağustos saat 15:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

30 Ağustos saat 16:50’de Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci yaralandı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

30 Ağustos saat 17:10’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler orta otomatik silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 2 mevzi darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

30 Ağustos saat 22:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi.

31 Ağustos saat 00:10 ve 01:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 2 mevzi darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

Zap ve Şehîd Delîl Batı Zap bölgeleri toplarla bombalandı.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here