HPG-YJA Star gerillaları 4 işgalci cezalandırdı

0
84

HPG Basın İrtibat Merkezi açıklamasında şunları belirtti:

“Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi;

21 Ağustos saat 10:10’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

21 Ağustos saat 14:45’te Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalcilere ait mobesse kamerası suikast taktiği ile hedeflenerek imha edildi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

21 Ağustos saat 18:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

21 Ağustos saat 18:20’de Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı.

21 Ağustos saat 21:15’te Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı.

22 Ağustos saat 00:15 ile 01:30 arasında Girê Cûdî Direniş Alanı saldırı helikopterleri ile bombalandı. İndirme yapmak isteyen Skorsky helikopterlerine 5 kez müdahale edildi. Bu eylemler YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

22 Ağustos saat 02:50’de Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

Heftanîn bölgesi;

20 Ağustos’ta Bektorya’ya bağlı Girê Koordîne alanındaki işgalciler ağır silahlar ile vurularak darbelendi.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

21 Ağustos’ta Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Bahar Direniş Alanı 1 kez ve Xakurkê’nin Ava Lolanê alanı 2 kez olmak üzere; toplam 3 kez savaş uçakları ile bombalandı.

Zap, Şehîd Delîl Batı Zap ve Metîna bölgeleri toplarla bombalandı.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here