HPG/YJA Star gerillaları 8 işgalci cezalandırdı, 3 mevzi darbeledi

0
210

HPG Basın İrtibat Merkezi, gerilla eylemleri ve işgalci saldırılarına ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Avaşîn bölgesi;

26 Ağustos saat 01:00’da Tabura Ereban Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı.

Metîna bölgesi;

26 Ağustos saat 09:30’da Girê Ortê Direniş Alanı’ndaki işgalciler harekete geçtiğinde sabotaj taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 3 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi;

26 Ağustos saat 06:30 ve 18:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi.

26 Ağustos saat 11:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler sabotaj taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 3 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

26 Ağustos saat 11:50’de Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler harekete geçtiğinde suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

26 Ağustos saat 23:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi.

27 Ağustos saat 00:30 ile 02:00 arasında Girê Cûdî Direniş Alanı’nda helikopter hareketliliği yaşandı. Direniş Alanı’na indirme yapmak isteyen bir helikoptere ağır silahlar ile müdahale edildi.

27 Ağustos saat 01:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

25 Ağustos’ta Garê’nin Kanîsarkê alanı 2 kez savaş uçakları ile bombalandı.

Zap, Şehîd Delîl Batı Zap, Metîna ve Xakurkê bölgeleri toplarla bombalandı.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here