HPG/YJA Star gerillaları Zap’ta 3 işgalci cezalandırdı

0
103

HPG Basın İrtibat Merkezi, gerilla eylemleri ve işgal saldırılarına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şu ayrıntıları paylaştı:

“Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi;

30 Ekim saat 10:45’te Girê Cûdî Direniş Alanı’nda mevzilenmeye çalışan işgalcilere müdahale edildi ve işgalcilerin hareketliliği durduruldu.

30 Ekim saat 14:40’ta Girê Cûdî Direniş Alanı’nda mevzilenmeye çalışan işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

30 Ekim saat 14:50’de Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki helikopter hareketliliğine ağır silahlar ile müdahale edildi ve helikopterler alandan uzaklaşmak zorunda kaldı.

31 Ekim saat 13:15’te Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalcilere ait 1 radar sistemi suikast taktiği ile vurularak darbelendi.

31 Ekim saat 15:00 16:00 ve 16:20’de Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler mevzilenmeye çalışırken ağır silahlar ile müdahale edildi. Bu eylemlerde 1 mevzi darbelendi ve işgalcilerin hareketliliği durduruldu.

31 Ekim saat 21:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı.

30 Ekim saat 09:05’te Girê Amediyê Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı.

30 Ekim saat 15:00’da Girê Amediyê Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi.

Xakurkê bölgesi;

31 Ekim saat 08:10’da Girê Şehîd Kamuran’daki işgalcilere ağır silahlar ile müdahale edildi.

İşgalci TC ordusunun yasaklı patlayıcılar, kimyasal gaz ve patlayıcı yüklü dronlar ile gerçekleştirdiği saldırılar;

26, 27 ve 31 Ekim’de Metîna bölgesinin Girê Ortê Direniş Alanı’ndaki savaş mevzileri ise 8 kez kimyasal gaz ve 10 kez de yasaklı patlayıcılar ile bombalandı. Kullanılan kimyasal gazların gri renkte olduğu ve klor kokusu yaydığı tespit edildi.

29 Ekim’de Metîna bölgesinin Girê Çarçel Direniş Alanı’ndaki savaş mevzileri 2 kez patlayıcı yüklü dron ile bombalandı.

30 ve 31 Ekim’de Zap bölgesinin Sîda Direniş Alanı’ndaki savaş mevzileri 2 kez yasaklı patlayıcılar ile bombalandı.

31 Ekim’de Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Amediyê Direniş Alanı’ndaki savaş mevzileri 1 kez yasaklı patlayıcılar ile bombalandı.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

30 ve 31 Ekim’de Xakurkê bölgesinin Ava Lolanê, Kolît alanları 3 kez, Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Bahar Direniş Alanı 2 kez olmak üzere; toplam 5 kez savaş uçakları ile bombalandı.

30 ve 31 Ekim’de Zap, Xakurkê ve Barzan bölgeleri saldırı helikopterleri ile bombalandı.

Zap, Avaşîn, Şehîd Delîl Batı Zap, Metîna, Xakurkê ve Barzan bölgeleri toplarla bombalandı.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz