HRE: Efrin’de 7 çete öldürüldü

0
744

Efrîn Kurtuluş Güçleri’nin yaptığı açıklamada şu ayrıntılara yer verildi:

“27 Eylül tarihinde Şera ilçesine bağlı Enabkê köyü çevresinde işgalci Türk ordusu güdümündeki terörist gruplara yönelil keskin nişancı timlerimizce düzenlenen suikast eylemi sonucunda 1 çete öldürülmüştür.

28 Eylül tarihinde işgalci Türk ordusu ve güdümündeki terörist gruplara yönelik Şêrawa ilçesinde güçlerimizce gerçekleştirilen eş zamanlı bir dizi eylemlerin sonucu şöyledir;

Şêrawa ilçesine bağlı Kefer Nebo ve Birc Heyder köyü çevresinde işgalci Türk ordusu güdümündeki terörist gruplara bağlı mevzi barınaklara yönelik birliklerimizce eylem düzenlenmiştir. Eylemde 15 dakika süren şiddetli çatışmalarda 3 işgalci terörist öldürülürken, 2’si yaralanmış ve yanı sıra 2 askeri araç tahrip edilmiştir.

Şêrawa ilçesine bağlı Beradê ve Kefer Nebo köyü arasında işgalci Türk ordusu güdümündeki teröristlere ait bir üsse yönelik birliklerimizce etkili eylem düzenlenmiştir. Eylemde askeri üssün imha edilmesi sonucunda, 2 işgalci terörist de öldürülmüştür.

Farklı bir eylemde, Şêrawa ilçesine bağlı Gundê Mezin çevresinde bir grup işgalci Türk ordusu ve güdümündeki terörist gruplara yönelik keskin nişancı timlerimizce düzenlenen suikast eyleminde 1 çete öldürülmüştür.

Bunun yanı sıra 26-28 Eylül tarihleri arasında işgalci Türk ordusu ve güdümündeki terörist gruplarınca Şehba bölgesinde sivil yerleşim alanları olan Semûqa, Til Mediq köyü çevresine yönelik obüs ve havan toplarıyla bombardumana tâbi tutmuştur. Saldırının ardından sözkonusu bölgedeki siviller ciddi bir maddi hasara uğramıştır.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here