HRE: Efrîn’de bir üs imha edildi, 6 işgalci öldürüldü

0
618

Efrîn Kurtuluş Güçleri (HRE), işgal altındaki Efrîn’de düzenledikleri eylemlerde bir üssün imha edildiğini, “5 terörist ve bir askerin” öldürüldüğünü açıkladı.

hezen rizgariya efrine ile ilgili görsel sonucu

HRE yaptığı yazılı açıklamada, “İşgalci Türk ordusu ve güdümündeki terörist gruplara dönük güçlerimizce gerçekleştirilen intikam eylemleri kesintisiz devam etmektedir” dedi.

Eylemlerin 22 ekim ve 11 Ekim tarihlerinde gerçekleştiği bilgini veren HRE, “22 Ekim tarihinde Şera ilçesine bağlı Meryemîn köyünde işgalci Türk ordusu güdümündeki terörist gruplara ait mevzi ve askeri üsse yönelik güçlerimizce baskın tarzında eylem düzenlenmiştir” diye belirtti.

HRE, bu eylemin sonuçlarını şöyle aktardı: “Eylemde 1 üs imha edilirken, 5 işgalci terörist öldürülmüş ayrıca 1 AK-47 piyade tüfeği, 1 aselsan termal dürbün’ü ve 1 hücum yeleği ele geçirilmiştir.”

Aynı açıklamada diğer eyleme ilişkin şunlar ifade edildi: “Öte yandan yaptığımız bir açıklamada 11 Ekim tarihinde Meryemîn köyünde işgalci Türk ordusuna ait bir askeri üsse yönelik güçlerimizce gerçekleştirilen eylemde 2 Türk askerinin yaralandığını kamuoyuna duyurmuştuk edinilen bilgilere göre yaralı askerlerden 1’i hastanende ölmüştür.”


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here