HRE’den iki yeni eylem görüntüsü

0
259

Efrîn Kurtuluş Güçleri (HRE), 14-19 Ağustos tarihleri arasında işgalci Türk ordusu ve çetelerine dönük düzenlediği eylemlerde 5 asker ve 3 çete üyesinin öldürüldüğünü, 3 çete üyesinin yaralandığını duyurdu.

Efrîn Kurtuluş Güçleri (HRE), Efrîn, Mare, Ezaz ve Cindirês’de düzenlediği eylemlerin bilançosunu yayınladı.

HRE açıklamasında şunları kaydetti:

“İşgalci Türk ordusu ve çeteleri son zamanlarda bölgeye dönük saldırılarını arttırdı. Saldırılara 14-19 Ağustos tarihleri arasında meşru savunma çerçevesinde yanıt verildi.

14 Ağustos günü, Marê beldesinde yapılan suikast eylemi sonucu bir çete öldürüldü. Aynı gün Ezaz’a bağlı Kil Cibrîn köyünde düzenlenen eylemde bir çete öldürüldü, 3 çete de yaralandı.

15 Ağustos günü, güçlerimiz Ezaz’a bağlı Keferxuş köyünde ağır silahlarla işgalci Türk ordusunun üssüne dönük eylem düzenledi. Eylemde düşmanın verdiği kayıpların sayısına ulaşılamadı.

16 Ağustos günü, Cindirês ilçesinde yapılan sabotaj eyleminde bir çete öldürüldü ve bir motosiklete darbe vuruldu.

19 Ağustos günü, Efrîn’e bağlı Gobelê köyünde işgalci Türk devletine ait bir askeri araca dönük eylem düzenlendi. Eylemin ardından düşman cenazelerini aldığı sıradan başka bir araca dönük eylem düzenlendi. Bu iki eylem sonucunda 5 asker öldürüldü, çok sayıda asker yaralandı. Yaralıların sayısı henüz netleştirilemedi.

Eylemler sonucunda toplam 5 asker ve 3 çete öldürüldü, en az 3 çete de yaralandı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz