HRE’nin eylemlerinde 12 çete öldürüldü, 9 çete yaralandı

0
236

HRE 16 ile 19 Temmuz arasında çetelere yönelik gerçekleştirdikleri eylemlerde 12 çete üyesinin öldürüldüğünü, 9 çete üyesinin de yaralandığını duyurdu.

Efrîn Kurtuluş Güçleri (HRE), işgalci Türk ordusu ve bağlı çetelerinin Efrîn’de şehitliklere dönük insanlık dışı uygulamalarının intikamını alma kapsamında 16 ile 19 Temmuz arasında çeteler yönelik eylemler gerçekleştirdiklerini duyurdu.

HRE, eylemlerin detaylarını şöyle açıkladı;

“Güçlerimiz 16-19 Temmuz tarihleri arasında işgalci çetelere karşı etkili eylemler gerçekleştirdi.

Bu kapsamda;

16 Temmuz’da Raco ilçesine bağlı Elemdara köyünde Şehit Avesta birlikleri tarafından gerçekleştirilen sabotaj eyleminde 3 çete üyesi öldürüldü, bir çete üyesi yaralandı.

18 Temmuz’da Efrîn’de Vilat mahallesinde bir sabotaj eylemi gerçekleştirildi. Eylem sonucunda bir araç imha edildi, 2 çete üyesi yaralandı.

19 Temmuz’da Bab bölgesinde işgalci çetelere karşı bir eylem gerçekleştirildi. Eylem sonucunda doçka yüklü 2 araç imha edildi. Eylemde elde edilen bilgilere göre 7 çete üyesi öldürüldü, 5 çete üyesi yaralandı. Aynı gün Ezaz ilçesine bağlı Kilcibrîn köyünde gerçekleştirilen eylemde 2 çete üyesi öldürüldü, bir çete üyesi yaralandı.

Eylemlerde toplamda 12 çete üyesi öldürüldü, 9 çete üyesi yaralandı.

Bu eylemler işgalci Türk ordusunun Efrîn’de şehitliklere dönük insanlık dışı uygulamalarının intikamı kapsamında gerçekleştirildi.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz