HSM: Dersim ve Botan eyaletlerini kutluyoruz

0
193

HSM, Dersim ve Botan Eyalet komutanlıklarına yaptıkları başarılı eylemlerden dolayı kutlama mesajı gönderdi. HSM, “Yeni dönem gerillacılığının daha fazla pratikleşeceğine ve zafer yürüyüşünde daha büyük başarıların kazanılacağına inanıyoruz” dedi.

Halk Savunma Merkezi(HSM) Karargah Komutanlığı, gönderdiği kutlama mesajında şunları belirtti:

“30 Temmuz günü Dersim’in Hozat ilçesindeki Amûtka karakoluna dönük başarılı bir eylem gerçekleştirmiştiniz. Bu eylemde bir işgalci cezalandırılmış ve askeri araç darbelenmişti. 1936 yılında Dersim halkımızın katliamı için kurulan ve birçok günahsız Kürt’ün katledilmesine neden olan sömürgeci Amûtka karakoluna karşı böylesi bir eylem gerçekleştirmeniz tarihsel bir anlama sahip olup işgalcilere çok yerinde bir mesaj vermiştir.

Yine Dersim’in Hozat ilçesinde 5 Ağustos günü YJA Star güçleriniz, bir işgalci birliğini denetim altına alarak başarılı bir eylem gerçekleştirmişti. Bu koordineli eylemde en az bir işgalci cezalandırılmış ve diğer işgalciler de darbelenmişti. Dersim eyaletinin ölümsüz komutanları Zîn Koçer ve Yılmaz Dersim anısına gerçekleştirilen bu eylem de çok anlamlı ve yerinde bir eylemdir. Bu eylemler bir kez daha göstermiştir ki; Kürdistan devriminin Dersim zirvelerindeki direniş ve serhildan ateşi hiçbir zaman sönmeyecek ve zafere kadar her gün daha da büyüyüp gürleşecektir.

6 Ağustos günü Wan’ın Şax ilçesine bağlı Şamınıs köyü çevresinde YJA Star güçleri tarafından art arda başarılı eylemler gerçekleştirilmişti. Bu eylemlerde hem sabotaj taktiği ile işgalcilerin tekniği darbelenmiş, hem düşman araziye çekilerek kontrol altına alınmış, hem de bu işgalciler bir kez daha hedeflenmişti. 15 Ağustos Atılımı’nı selamlamak amacıyla gerçekleştirilen bu art arda eylemlerde 10 işgalci cezalandırılmıştı. Egîdên Botanê Hamlesi ile Botan Eyaleti’nin, büyük ve ölümsüz komutanımız Egîd (Mahsum Korkmaz) yoldaşın çizgisinde gerilla mücadelesini zafere dek soluksuz bir şekilde sürdürüleceği gösterilmiştir.

Değerli arkadaşlar;

Diriliş Bayramı sürecinde şehitlerimizi anma ve intikamlarını alma temelinde Bakurê Kurdistan eyaletlerinde gerçekleştirilen bu eylemler çok önemlidir. Bu eylemlerin planlama ve uygulamalarının YJA Star güçlerimiz tarafından yapılmış olması, Kürt kadınının Kürdistan Özgürlük Mücadelesi’ndeki öncülüğünü ve rolünü bir kez daha göstermiştir. Bu başarılı eylemler, başarılı taktikleri iç içe uygulama ve işgalcilere ağır darbeler vurma aynı zamanda yeni dönem gerillasının ulaşmış olduğu düzeyi ve yakaladığı performansı da göstermektedir.

Yeni dönem gerillacılığının daha fazla pratikleşeceğine ve zafer yürüyüşünde daha büyük başarıların kazanılacağına inanıyoruz. Bu eylemlere katılan ve emek veren tüm yoldaşları, Dersim ve Botan Eyaletleri’ndeki tüm savaşçı ve komutanları kutluyoruz. Bu inanç ve duygularla tüm yoldaşları selamlıyor, başarılar diliyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz