HSM Karargah Komutanlığı’ndan gerillalara kutlama mesajı

0
190

Halk Savunma Merkezi Karargah Komutanlığı, Egîdên Botanê Şehîd Diljîn–Şehîd Şervan Êrkendî Hamlesi komutan ve savaşçılarına kutlama mesajı gönderdi.

Halk Savunma Merkezi (HSM) Karargah Komutanlığı, mesajında şunlar belirtildi:

“13 Ekim günü Wan’ın Şax ilçesine bağlı Kato Xelîla alanındaki işgalcilere karşı yeni dönemin tarz ve taktiğini pratikleştiren başarılı bir koordineli eylem gerçekleştirilmiştir. Hareketli YJA Star timleri, şahin vuruş tarzıyla denetim altına aldıkları düşman birliğini üç koldan ferdi silahlarla etkili bir şekilde vurarak 10 işgalciyi cezalandırmış ve 1 işgalciyi de yaralamıştır.

Bu başarılı YJA Star eylemi, Kurdistan Özgürlük Gerillası’nın geliştirdiği uzman tim tarzının her alanda kesin sonuç alıcı olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. Sömürgeci Türk devleti bu eylemde sadece 1 kaybını açıklayarak aldığı ağır darbeyi özel savaş medyası aracılığıyla gizlemeye çalışmıştır. Düşmana en beklenmediği anda ve yerde etkili bir darbe vuran hareketli timler, gerçekleştirdikleri bu eylemle alanda devam eden Egîdên Botanê Şehîd Diljîn–Şehîd Şervan Êrkendî Hamlesi’ne güç katmışlardır. Dönemin savaş tarzı olan uzman tim savaşı doğru şekilde ve yüksek yaratıcılıkla pratikleştirilmiştir. Yoğun teknik kullanarak gerilla karşısında üstünlük sağladığını iddia eden işgalcilere vurulan bu darbe, işgalcilerin yalana dayalı özel savaş propagandalarını bir kez daha boşa düşürmüş ve Özgürlük Gerillası’nın yüksek savaş performansıyla ileri taktik düzeyi uygulama kabiliyetinin başarılı bir örneği olmuştur.

Bakurê Kurdistan’da işgalcilerin geliştirdiği yüzlerce operasyon ve binlerce saldırıya rağmen kendisini koruyan ve aynı zamanda yüksek saldırı ruhu ve büyük taktik yaratıcılıkla etkili eylemler gerçekleştiren güçlerimiz, hareketli uzman tim tarzının zafer çizgisinde yürüyüşün adı olduğunu somut olarak ortaya koymuştur.

Bu etkili eylemi gerçekleştirerek işgalcilere ağır bir darbe vuran hareketli YJA Star timlerimiz başta olmak üzere Egîdên Botanê Şehîd Diljîn–Şehîd Şervan Êrkendî Hamlesi’ne katılarak emek veren, büyük bir irade ve inançla savaşan bütün komutan ve savaşçı yoldaşları başarılarından dolayı kutluyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz