HSM: Kurdistan Özgürlük Gerillası’nın her bir savaşçısı ve komutanı, Uluslararası Komplo’yu tümden parçalayacaktır

0
97

Halk Savunma Merkezi(HSM) Karargah Komutanlığı 15 Şubat Komplosu’nun 24. yıl dönümü vesilesiyle yazılı açıklama yaptı.

Komutanlık, “Soykırım kıskacına alınarak yok oluşun eşiğine getirilen bir halkı küllerinden yeniden yaratan ve halkımıza özgür yaşam yolunu açan Önder Apo’ya karşı geliştirilen 15 Şubat Uluslararası Komplosu’nu ve komplonun parçası haline gelen bütün güçleri komplonun 24. Yıl dönümünde büyük bir öfkeyle kınıyoruz. Önder Apo’ya duydukları yüce bağlılıkla komploculara karşı bedenlerini siper ederek Önderliğimizin etrafında ateşten bir duvar ören ve Kürt halkının özgür iradesinin asla yok edilemeyeceğini bütün dünyaya gösteren Güneşimizi Karartamazsınız şehitleri şahsında tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.

“Kurdistan’da Önder Apo öncülüğünde tarihi bir çıkış yapan mücadelemiz dalga dalga yayılarak başta Kürt halkı olmak üzere bütün ezilenlerin, kadınların ve gençlerin özgürlük umudu haline gelmiştir” denilen açıklamada şunlar belirtildi: “Dili, kültürü, tarihi, kimliği ve en temel insani hakları yok sayılan Kürt halkı, Önderliğimizin olağanüstü çabası ve eşsiz mücadele tarzıyla diriliş devrimini gerçekleştirmiş, özgürleşme yoluna girmiştir. Önder Apo öncülüğünde özgürlüğüne yürüyen Kürt halkını engellemek isteyen Kapitalist Modernite güçleri; Önderliğimize, Önderliğimiz şahsında Kürt halkına karşı tarihin en sinsi ve acımasız komplosunu devreye koymuştur. Kürt halkını ve özgürlük hareketini Önderliksiz bırakmak ve Apocu çizgiden saptırarak tasfiye etmek isteyen bu uğursuz komplo Önder Apo’nun insanüstü iradesi, dehası, direnişi, cefakar halkımızın mücadelesi ve fedai şehitlerimizin emeğiyle boşa çıkarılmıştır.

Tarihi İmralı duruşuyla komplocu güçleri ve onların jandarmalığını yapan Türk devletinin saldırılarını boşa çıkaran ve en zor koşullar altında paradigmasal çıkış yaparak Demokratik Modernite çözümünü geliştiren Önderliğimiz, Kapitalist Modernite’yi büyük bir yenilgiye uğratmış, ideolojik ve paradigmasal zafer kazanmıştır. İmralı İşkence Sistemi’nde ve ağır tecrit altında 24 yıl boyunca mücadelesini bir an bile aksatmadan kendisini ezilenlerin, kadınların ve gençlerin özgürlüğüne adayan Önder Apo’nun fikirleri bugün bütün dünyaya yayılmış ve evrenselleşmiştir.

Kurdistan Özgürlük Gerillası mücadele ilhamını, inancını, iradesini, düşünce gücünü ve azmini Önder Apo’nun bu tarihi duruşundan alarak kendisini fedai ruhla Apocu çizgide mücadele etmeye adamıştır. Bu ruh ve bilinçle mücadele eden Kurdistan Özgürlük Gerillası, komplonun 24. yılında bu komplonun bir devamı olan düşman saldırıları karşısında Sara Tolhildan Goyî ve Rûken Zelallerin fedai ruhuyla meşru savunmasını gerçekleştirmiştir. Kurdistan’ın her karış toprağını fedaice savunmuş ve tarihe geçen direnişiyle Demokratik Modernite Gerillacılığını geliştirmiştir. Önder Apo’nun fedaisi olan gerillamız, Önderliğimize ve halkımıza karşı geliştirilen her saldırıya karşı tarihte eşi görülmemiş bir iradeyle karşı koyarak işgalcilerin soykırım hesaplarını bir kez daha boşa çıkarmıştır. Kurdistan Özgürlük Gerillası ortaya koyduğu bu duruşla Önder Apo’ya, halkımıza ve ülkemize nereden ve nasıl saldırı gelişirse gelişsin; Sara ve Rûkenlerin fedai ruhuyla cevap verecek güçte olduğunu dosta düşmana göstermiştir.

Apocu çizgiye sarsılmaz bir bağla bağlı olan Kurdistan Özgürlük Gerillası’nın her bir savaşçısı ve komutanı, Önderliğimiz etrafında ateşten bir çember oluşturan fedai şehitlerimizin mücadelesini esas alarak Uluslararası Komplo’yu tümden parçalayıp yenilgiye uğratacaktır. Apocu çizgiden asla taviz vermeden, hiç tereddüt etmeden, büyük bir azim, inanç, kararlılık ve fedai ruh ile dönem görevlerine sahip çıkacaktır.

Kurdistan Özgürlük Gerillaları olarak bu inançla Uluslararası Komplo’nun 25. yılında profesyonel gerillacılığı daha ustaca pratikleştirerek Uluslararası Komplo’yu tümden parçalama, Önderliğimiz ile fiziki buluşmayı gerçekleştirme mücadelesinde üzerimize düşen görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmedeki yüksek kararlılığımızı vurguluyoruz. Uluslararası Komplo’ya karşı mücadele eden tüm yoldaşlara, dostlara ve yurtsever halkımıza üstün başarılar diliyoruz.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here