İdlib’de Rus-Türk devriyesine tepki; Yollar kesildi

0
686

Türkiye ve Rusya’nın M4 karayolundaki devriyesine tepki gösteren İdlibliler, yolu barikatla kapattı. HTŞ’liler barikat kurarak müdahaleyi önlemeye çalıştı.

 

Rusya ve Türkiye arasında İdlib’de çok sayıda askerin öldürülmesi sonrası yaşanan gerilimin ardından yapılan anlaşmayla, Halep’i Lazkiye’ye bağlayan M4 uluslararası karayolunda ortak devriye atılmasına verilen karara İdliblilerin tepkisi devam ediyor. Devriyelere karşı yapılan eylemlere bir yenisi daha eklenerek bu sefer de M4 yolu üzerinde bulunan Neyrap ve çevresindeki yolu kesti.

Sosyal medya üzerinden paylaşılan görüntülerde, yol üzerindeki Trunbah köyünde İdliblilerin çadır kurduğu ve yolu kestiği görülüyor. İdliblilerin, kepçe ile yolu kazdıkları da görüntülere yansıyor. 

Görüntülerdeki en dikkat çekici anlardan biri ise, Türk polis ve askerlerinin kalkan ve coplarla İdliblilere müdahale etmesi.  Kolu kesik bir İdliblinin, “Artık öldüremeyeceksiniz, çıkın buradan çıkın, Bu topraklar bizimdir…” şeklinde asker kalkanlarına karşı çıktığı da görüntülerde yer alan başka bir ayrıntı.

Sosyal medya hesaplarından paylaşılan bir başka görüntüde ise, İdliblilere müdahale eden asker ve polislere, ellerinde çeşitli silahlar bulunan HTŞ’lilerin barikat kurduğu ve müdahaleyi önlemeye çalıştığı görülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz