İntikam Birimi Paris’te faşistlere ait aracı imha etti

0
791

Yazılı açıklama yapan Şehit Reber Varto İntikam Birimi 19 Haziran akşam saatlerinde Fransa’nın başkenti Paris’te MHP’li faşist şahsın aracını ateşe vererek imha ettiğini belirtti. İşgali Türk devletinin saldırılarına karşı Kürt halkını serhıldana çağıran intikam birimi “An intikam anıdır! An topyekün direniş anıdır!” dedi.

Açıklamanın detayları şu şekilde:

FAŞİST ŞAHSA AİT ARAÇ KÜLE DÖNDÜ

“Şehit Reber Varto İntikam Birimi olarak 19 Haziran akşam saatlerinde Fransa’nın başkenti Paris’te MHP’li bir faşist kişinin aracına benzin dökerek ateşe verdik. Faşist AKP-MHP rejiminin destekçisi ve faşist bir Türk derneğinin başkanı olan bu kişinin aracı yaptığımız eylemde yanarak küle döndü.”

AN TOPYEKÜN DİRENİŞ ANIDIR

“Soykırımcı, işgalci Türk devleti ve onun destekçi faşist çeteleri Kürt halkına karşı her yerde saldırmaktadır. Nerede bir Kürt varsa oraya yönelmekte, soykırımı hedeflemektedir. Türk devletinin faşizmi şimdi de bu saldırılar kapsamında Güney Kürdistan’a işgal saldırıları başlattı. Dağlarımızı, köylerimizi, şehirlerimizi bombalamakta, hergün sivil insanlarımızı katletmektedir. Gün bu saldırılara karşı topyekün direniş günüdür. Her Kürt bulunduğu her yerde ayağa kalkarak Şehit Kasım Engin’in ruhuyla direnişe geçmelidir. Avrupa’da yaşayan Kürt gençleri olarak başta Kürt gençleri olmak üzere tüm Kürt halkını serhıldana çağırıyoruz. An intikam anıdır! An topyekün direniş anıdır!”

FAŞİSTLERE DÜNYANIN HER YERİNDE CEHENNEMİ YAŞATACAĞIZ

“Biz de Şehit Reber Varto İntikam Birimi olarak bulunduğumuz alanda işgalci Türk devletini ve onun destekçisi faşist çetelerini hedeflemeye, faşizmi yerle bir edene kadar intikam eylemlerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Bizler her yerdeyiz ve Türk devletinin faşist desteçilerine dünyanın her yerinde cehennemi yaşatacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz