İntikam Birimi, YPS-YPS JİN direnişini selamlayarak eylem düzenledi

0
615

YPS ve Zindan direnişini selamlayan Şehit Salih Kandal İntikam Birimi, Mersin’in Akdeniz ilçesinde eylem düzenlediklerini bildirdi

YPS ve Zindan direnişini selamlayan Şehit Salih Kandal İntikam Birimi, 14 Mart günü Mersin’in Akdeniz ilçesi Çay mahallesinde Ahmet Kaya parkında bir çok noktaya Önder APO ve KCK bayrakları asılarak halka propaganda yapıldığını duyurdu.

‘Bizler kahramanların bıraktığı bayrağı yere düşürmeyeceğiz’

Eyleme ilişikin Yazılı açıklama yapan İntikam birimi, düşmana tarihin en büyük yenilgilerini yaşatan bu destansı özyönetim direnişlerinde yüzlerce kahraman şehit düştü. Bizler kahramanların bıraktığı bayrağı yere düşürmemeye and içtik vurgusu yaptı.

‘Tarihi direniş ve destancı bir mücadele yürütülüyor’

İntikam Birimi tarafından yapılan açıklamada şunlar belirtildi; Hareketimizin Önder Apo öncüğünde verdiği özgürlük mücadelesi tarihi direniş ve kahramanlıklar ile sürüyor. TC faşizmine ve işgalci güçlere karşı dört parça Kürdistan da destansı bir mücadele yürütülmektedir. Tecrit altında olmasına rağmen Önder Apo Kürdistan’da yürütülen mücadeleye fikir, ideoloji ve öngörüleri ile öncülük etmeye devam ediyor.

‘Halk YPS-YPS JIN öncülüğünde direndi ve düşmana en büyük yenilgilerini yaşattı’

2015 yılında topyekün savaş başlatan TC’ye karşı Kuzey Kürdistan’da halkımız YPS ve YPS JIN öncülüğünde örgütlenerek büyük bir direnişe imza attı. Sur, Nusaybin, Gever, Farxin, Cizre, Hezex, Silopi, Derik,  Kerboran, Şirnek, Varto ve daha bir çok alanda halk özyönetimini ilan ederek devlet faşizmine karşı direndi. TC ordusu her türlü teknik barbarlık ile özyönetim alanlarına saldırdı ve katliamlar gerçekleştirdi. Halk YPS-YPS JIN öncülüğünde direndi ve düşmana tarihin en büyük yenilgilerini yaşattı bu destansı direnişlerde yüzlerce kahraman şehit düştü. Bizler kahramanların bıraktığı bayrağı yere düşürmemeye and içtik onların hayali olan “Özgür Önderlik Özgür Kürdistanı” yaratana kadar mücadelemiz devan edecek. Şehit Çiyagerler, Zeryanlar, Gelhatlar, Şevgerler, Ekinler, Rojvanlar, Siyabendler, Seveler, Rezanlar ve daha yüzlercesinin bize söylediği son söz bunu gerektiriyor “ya zafer ya zafer”. Tüm özyönetim direniş şehitlerini anıyor bu tarihi sürece öncülük eden YPS ve YPS JIN hareketini selamlıyoruz.

Şehit Salih Kandal İntikam Birimi eyleme ilişkin ise şu bilgileri paylaştı:

“14 Mart günü Mersin’in Akdeniz ilçesi Çay mahallesinde Şehit Salih Kandal İntikam Birimimiz Ahmet Kaya parkında bir eylem gerçekleştirdi. YPS direnişinin selamlandığı eylemde bir çok noktaya Önder Apo ve KCK bayrakları asılarak halka propaganda yapıldı. Birimimiz daha sonra “Biji Serok Apo”, “Biji Berxwedana YPS” sloganları atarak alandan çekildi.”

‘Söz bitti eylem zamanı’

Açıklamanın sonunda ise, “Bu eylemimiz ile Özyönetim şehitlerini anarken zindanlarda yürütülen tarihi direnişi de selamlıyoruz. Şehit Çiyager yoldaşın dediği gibi “Sonuç ne olursa olsun son muhteşem olacak” ve Şehit Viyan Soran yoldaşın dediği gibi “Söz bitti şimdi eylem zamanı” diyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz