İntikam Birimi’nden Bursa’nın Gürsu ilçesinde eylem

0
666

Şehit Sorxwin Roboskiye bağlı Şehit Rênas Andok İntikam timi, açıklamasında gün direnişte birleşme ve Kawa’nın gürzü olup faşizmi parçalara ayırma günüdür belirlemesinden sonra tüm Kürt gençlerini direnişte birleşmeye, bulundukları yerde kendilerini birer intikam savaşçısı kılmaya çağırdılar.

Şehit Rênas Andok İntikam timi, 30 Nisan günü Bursa’nın Gürsu ilçesinde bulunan AKP-MHP iktidarı işbirlikçilerine ait soğuk hava deposuna yönelik sabotaj eylemi gerçekleştirdi. Eylem sonucunda soğuk hava deposu yanarak imha olurken depoda en az 10 milyon TL’lik maddi hasar meydana geldi.

Şehit Rênas Andok İntikam Timi’nin açıklaması şöyledir:

Faşist AKP-MHP iktidarı ve işbirlikçilerinin tüm ekonomik kaynaklarını intikam eylemlerimizle hedeflemeye devam edeceğiz. Tüm imkanlarını Kürdü katletmek için seferber eden AKP-MHP faşizmi intikam eylemlerimizle her yerde karşılaşacaktır. Yurtsever Kürt halkımız iyi bilmelidir ki AKP-MHP faşizminin bir yumrukluk canı kalmıştır. Direnişle, bilinçle sıkılı bir yumruk faşizmi yerle bir edecektir. Gün direnişte birleşme, Kawa’nın gürzü olup faşizmi parçalara ayırma günüdür. Bu temelde tüm Kürt gençlerini direnişte birleşmeye, bulundukları yerde kendilerini birer intikam savaşçısı kılmaya çağırıyoruz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here