İntikam Birimi’nden Wan’da bir dizi eylem

0
621

27 Kasım günü Wan’ın tüm sokak ve mahallerinde halk ve gençlik kutlamalardaydı. Wan’ın çoğu mahallesinden havai fişekler atıldı, ateşler yakılıp sloganlar atıldı.

Kurdistan İşçi Partisi’nin 42’incini yılını kutlayan Wan gençliği her sokak başında havai fişekler atarak ateşler yaktılar. İşgalci polis mahalleye giremeyince Drone ve helikopterle halkın üzerine gaz attı. Buna rağmen alanlarını terk etmeyen gençler geç saatlere kadar kutlamalara devam etti.

ŞEHİT BARAN DERSİM İNTİKAM BİRİMİNDEN BİR DİZİ EYLEM

Aynı gün Şehit Baran Dersim birimleri ise eş zamanlı olarak işgalci Türk polisine yönelik bir dizi eylem gerçekleştirdi.

İntikam Birimi eylemin detaylarını şöyle açıkladı: 

” Wan merkez Beşyol semtin de düşman noktasına EYP atılmış, net sayı belirlenememiş ama birçok düşman askerinin yaralandığını tespit edilmiştir.

Aynı saatlerde İpekyolu, Sihke, Akköprü mahallesinde devriye gezen düşman araçlarına EYP atılmış ve araçta maddi hasar yaratılmıştır.

İpekyolu Askeri Alaya el yapımı patlayıcı atılmış ve maddi hasar yaratılmıştır.

Şehit Baran Dersim İntikam Birimi olarak partimiz PKK’nin 42’inci kuruluş yılını gençlerimize ve halkımıza bir kez daha kutluyor işgalci Türk devletinin Kurdistan’a yönelik saldırıları devam ettikçe eylemlerimizi artıracağımızı belirtiyoruz.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here