İntikam Birimleri Amed ve Wan’da eylem gerçekleştirdi

0
274

İntikam Birimleri Amed ve Wan’da faşist polislere ev işbirlikçilere dönük  eylem gerçekleştirdiğini belirtti.

WAN

Şehit Mizgîn Zerya İntika Birimi dün akşam saat 20.00 sıralarında Wan’ın Köyiçi Mahallesi’ne girmek isteyen faşist Türk polislerine karşı eylem gerçekleştirdi. Birim mahalleye girmeye çalışan zırhlı araça molotof ve el yapımı patlayıcılarla vurdu. Birim yaklaşık iki saat boyunca faşist polislere karşı direndiğini ve polislerin mahalleden çekilmek zorunda kaldığını belirtti.

Birim açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Önder Apo üzerinde uygulanan tecridi kırana dek ve Önder Apo fiziki özgürlüğüne kavuşana dek intikam birimlari olarak kanımızın son damlasına kadar direneceğiz. Şunu eklemek isteriz ki Önderliğimizi esir tuttuğunuz her saat, her dakika ve saniye içimizdeki ateş daha çok alevleniyor ve sizi o ateşte yakıp küle çevireceğimizi sözünü veriyoruz.”

AMED

Şehid Andok Özgür İntikam Birimi 1 Haziran’da Amed Yenişehir’de eylem gerçekleştirdiğini duyurdu.

Eyleme dair şu açıklama yapıldı;
“Amed/Yenişehir Şılbe mahallesinde işgalci düşman ile iş birliği içinde olduğu tespit edilen bir işbirlikçinin düşmana istihbarat bilgiler sağladığı ve düşmanın bu eve sürekli aşina bir şekilde giriş çıkışları tespit edilmiştir. Bu neden ile belirtilen hedefe uyarı amaçlı saat 23:30 sıralarında molotoflu saldırı gerçekleştirilmiştir. Bundan sonra herkes şunu çok iyi bilmeli Kürdistan’da kim düşmandan medet umuyorsa acımasız bir şekilde hedefimiz olacaktır bu eylem şehit Rezan Kaya yoldaşımız adına gerçekleştirilmiştir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz