İntikam Birimleri Amed’de bir dizi eylem gerçekleştirdi

0
1216

Şehit Elişêr Konya ve Şehit Zin Amara İntikam Birimleri 20-22 Mart tarihlerinde Amed’in Sur ve Bismil ilçelerinde gerçekleştiriği eylemleri açıkladı. Açıklamada işgalci Türk polislerinin ve uyuşturucu satıcılarının hedeflendiği 4 ayrı eylemin detayları bertildi.

Açıklamanın detayları şu şekilde:

Uyuşturucu Satıcısının Evi Bombalandı

“Şehit Elişêr Konya ve Şehit Zin Amara İntikam Birimleri üyelerimiz 20 Mart günü saat 21:30 sularında Amed’in Sur ilçesine bağlı Ziya Gökalp mahallesinde “Sarı” lakaplı uyuşturucu satıcısının bulunduğu eve el yapımı bombalarla eylem düzenledi.”

Bismil’de Bir Çok Noktada İşgalci Türk Polisi Darbelendi

“İntikam Birimi üyelerimiz 21 Mart günü Bismil merkezde 2 ayrı noktada yolu trafiğe kapattı. İşgalci Türk polis araçlarının gelmesiyle birimimiz havai fişekler ve parça teselli bombalarla düşman güçleri geri püskürtüldü.

21 Mart tarihinde Amed’in Bağlar ilçesine bağlı 5 Nisan mahallesinde Birim üyelerimiz bir çok cadde ve sokağı trafiğe kapattı. Kısa bir süre sonra  düşmanın alana gelmesiyle birimlerimiz parça tesirli bombalar ve havai fişeklerle düşman etkili bir şekilde darbelendi.

22 Mart tarihinde Amed’in Bağlar ilçesine bağlı 5 Nisan mahallesinde Çarşamba pazarının bulunduğu cadde trafiğe kapatıldı. Düşmanın alana gelmesiyle birimlerimiz alana gelen düşmana parça tesirli bombalarla ve havai fişeklerle etkili bir şekilde vuruldu.” 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here