İntikam Birimleri Önder Apo’ya yönelik işkence ve tecride karşı İstanbul ve Amed’de eylem gerçekleştirdi

0
155

11 Aralık’ta İstanbul Hadımköy’de eylem gerçekleştiren Şehîd Çekdar Canfeda İntikam Birimi 1 faşist bekçiyi cezalandırdığını duyurdu. İstanbul eylemine dair açıklama şu şekilde;

İntikam birimimiz 11 Aralık’ta Hadımköy’de 3 kişilik faşist bekçi grubunu takip etmiş ve hedef almıştır. Bekçilere dönük gerçekleştirilen eylemde 1 bekçi cezalandırılırken 2 bekçi panik halinde olay yerinden kaçmıştır.

Yine 8 Aralık’ta Okmeydanı’nda bir AKP-MHP’li faşiste ait araç birimimiz tarafından ateşe verilip kullanılamaz hale getirilmiştir.

Şehid Gelhat Gever İntikam Birimi Amed/ Elazîz yol güzergahında dün gece saatlerinde AKP/MHP faşist hükümetine destek veren şirketin trafosunu imha ettiğini duyurdu. Yazılı bir açıklamada bulunan birim Kurdistan gençliğini mücadele saflarında yer almaya çağırdı.

Açıklama şu şekilde;

“Amed/Elazîz yol güzergahında bulunan AKP-MHP faşist hükümetine destek veren şirketin trafosu birimlerimizce ateşe verilip kullanılamaz hale gelmiştir.

Yüz yıllardır Kurdistan’da gözyaşı ve acıdan başka fırsat sunmayan faşist TC hükümetine çağrımız şudur; Amed’de Çiyager’in heval Avesta’nın, heval Çekvar Çubuk’un ruhu ölmedi. Sizlere zerre kadar destekte bulunan her kim olursa hep hedefimiz olmuştur ve olmaya devam edecektir. Önderliğimiz üzerinde eşi benzeri görülmemiş bir tecrit uygulanmaktadır, faşist TC sınırını her geçen gün daha da zorlamaktadır. Yurtsever gençliğimize ve halkımıza tekrar sesleniyoruz hepiniz bu mücadelede yanımızda saf tutmaya davet ediyoruz mücadelemiz sadece bugünle sınırlın kalmadı yarın ile de kalmayacaktır. Faşistleri topraklarımızdan def etmek için tüm yurtsever halkımızı bu onurlu mücadeleye davet ediyoruz.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here