İntikam Birimleri’nden Amed ve İstanbul’da eylemler: 1 polis öldürüldü, 2’si yaralandı

0
664

İstanbul ve Amed’de İntikam birimleri tarafından düzenlenen eylemlerde bir polisin öldüğü, trafiğin aksatıldığı ve fuhuş yapıldığı belirtilen bir villanın ateşe verildiği bildirildi.

1 Polis Öldürüldü, 2 polis Yaralandı

Ş.Sakine Cansız Ş.Sema Yüce İntimam Birimi “12 Mart günü Amed’in Bağlar ilçesi Atatürk okulunun bahçesi ve kapısında konumlanan işgalci Türk polislerine el yapımı bombalar ve kısa namlulu silahlarla eylem düzenlenmiştir” dedi.

Açıklamaya göre bu eylemde bir polis öldü, ikisi yaralandı. Aynı açıklamada, “Bunun üzerine düşman mahalleyi ablukaya almasına rağmen birimlerimiz güvenli bir şekilde dönmüştür” denildi.

E-5 Trafiği Kapatıldı

Ş.Arin Mirkan Ş.Helmet İntikam Birimi İstanbul’da iki ayrı eylem düzenlediklerini bildirdi.

“15 Mart günü İstanbul Anadolu yakası E-5 Göztepe mevkiinde özel bir yöntemle zincirleme kazaya sebebiyet verilmiştir. Farklı eylem yöntemleriyle İstanbul trafiği hedefimiz olacaktır.

Faşistlerin Evi Ateşe Verildi

16 Mart günü Silivri de içerisinde faşistlerin fuhuş ve uyuşturucu kullandığı bir çok faşist tarafından ikamet edilen villa birimlerimiz tarafından tespit edilmiş ve ateşe verilmiştir.”

“Tecrit Sürdükçe İntikam Eylemlerimiz Devam Edecek

Her iki grup, eylemlerin Önder Abdullah Öcalan üzerindeki tecride karşı gerçekleştirildiğini bildirerek, “Önder Apo’nun üzerindeki tecrit sürdüğü sürece intikam birimlerimiz kesintisiz eylem halinde olmaya devam edecektir” uyarısında bulundu.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here