İntikam birimlerinden birçok kentte eylem

Şehit Ekin Van ve Şehit Reber Varto İntikam birimi, 12-16 Mart’ta Türkiye’nin birçok kenttinde eylem düzenlediklerini duyurdu.

Yapılan eylemlere ilişkin yazılı açıklama yapan Şehit Ekin Van ve Şehit Reber Varto İntikam birimleri, “Kürdistan’ı işgal altına alarak Kürt halkını asimile edebileceğini sanan faşist AKP ittifakına karşı Önder Apo paradigması altında özgürlüğe yürüyen intikam birimleri olarak Önder Apo üzerindeki tecrit tümden kırılana kadar yaşamsallığı eylemselliğe çevireceğiz” denildi.

“Kürdistan coğrafyasında direnişi ve bereketi, doğanın kendisini yeniden doğuruşunu ve Kürt halkının xwebûnunu temsil eden Mart ayında Önder Apo’nun Kürt halkı ve Kürdistan için büyük yaşam morali olduğunun bilinciyle militan bir ruh ve özgürlük aşkıyla eylemlerini sürdürecekleri belirtilen açıklamada, ” Newroz’u kahramanlık haftasıyla birleştirip Önder Apo’nun ve Kürdistan’ın fiziki özgürlüğü için ateşi harlama, düşmanı soluksuz bırakma nihai sorumluluğumuzdur.”

İntikam Birimleri yaptıkları eylemlere ilişkin şu ayrıntıları paylaştı:


12 Mart – Edremit köy içinde Süphan Spor Salonu’nda eğitim gören polis adaylarına yönelik el yapımı patlayıcı ile eylem gerçekleştirildi

15 Mart – Van sebzehali altında düşman polisine ait Dacia Duster araç yakılarak imha edildi.

15 Mart – Erek mahallelerinde elektrik dağıtım şirketine ait iki araç yakılarak imha edildi.

12 Mart – Bitlis Rahva mevkinde karayollarına ait iş makineleri maddi hasar oluşacak şekilde vuruldu.

13 Mart – Hilal Mahallesi’nde düşmana ait Fort Conned araca ferdi silah ve EYP ile eylem yapıldı; 2 düşman polisi yaralandı. Eylem sonrası Kürt çocuklarına eziyet etmeye çalışan düşman polisi mahalleyi ablukaya alarak yaralılarını çıkarabildi.

14 Mart – Kozluk yol arama noktasına sabotaj eylem gerçekleştirildi, sonrasında noktaya yapılan EYP’li eylemle düşman askeri noktayı terk ederek kaçtı.

12 Mart – Sultanbeyli’de faşistlerin işlettiği Yediemin otoparkı içindeki onlarca araç yakılarak imha edildi.

14 Mart – Arnavutköy’de 2 işbirlikçi cezalandırıldı.

16 Mart – Kırkağaç’ta 4 araç yakılarak imha edildi.

17 Mart – Kırkağaç’ta EYP’li pankart asıldı.

14 Mart – Konya Cihanbeyli’de  bomba süslü tecrit konulu pankartlı eylem yapıldı.

16 Mart – Kayseri Kocasinan’da faşistlere ait iş yerlerine PKK yazılaması yapıldı.

En Çok Okunanlar

İlgili Makaleler