İntikam Birimleri’nden eylemler ve biyolojik saldırıya karşı çağrı

0
1201

Yazılı bir açıklama yapan Şehit Zeryan Deniz İntikam Birimleri İstanbul’da Newroz sürecinde gerçekleştirdiği eylemleri açıkladı. Açıklamasında İşgalci Türk devletinin Bakurê Kurdistan’da Covid-19 virüsünü silah olarak kullanmaya çalışmasına dikkat çeken İntikam Birimi “Türk devleti insanlığın başına bela olan Kapitalist modernitenin yarattığı bu virüsü Bakurê Kurdistan’da biyolojik bir silah gibi kullanmaya çalışmakta, halkımızın sağlık hakkını engelleyerek ölümünü bu biyolojik saldırı ile gerçekleştirmek istemektedir.” dedi.

Açıklamanın detayları şu şekilde:

Newroz Kutlandı, Yer Yer Çatışmalar Yaşandı

“Şehit Zeryan Deniz İntikam Birimleri üyelerimiz 21 Mart günü İstanbul Başakşehir’de, 24 Mart günü İstanbul Küçükçekmece Kanarya mahallesinde ve 22 Mart günü İstanbul Bağcılar’da direniş mirasımızın sembolü olan Newroz ateşini yaktı. İşgalci Türk polisinin saldırmasıyla yer yer çatışmalar yaşandı.”

Bir Tekstil Fabrikası İmha Edildi

“26 Mart günü İstanbul Yeni Bosna’da faşistlere ait oldunu tespit ettiğimiz bir tekstil fabrikasına yönelik  üyelerimiz sabotaj eylemi gerçekleştirdi. Eylem sonucunda tekstil fabrikası kullanılamaz hale geldi.”

Türk Devleti Covid-19’u Silah Olarak Kullanmaya Çalışıyor

“Kürt katili Türk devleti Kürt halkını soykırımdan geçirmek için her türlü fiziki ve kültürel imha yöntemleri ile halkımıza saldırmaya devam etmektedir. Kürt halkını yok etmek için dün Bakurê Kurdistan şehirlerine, Efrîn’e, Serêkanîye’ye saldırıları ne ise bugün aynı şekilde ölümcül virüs (Covid-19) ile Kürt halkını öldürmeye çalışmaktadır. İnsanlığın başına bela olan Kapitalist modernitenin yarattığı bu virüsü Bakurê Kurdistan’da ve zindanlarda biyolojik bir silah gibi kullanmaya çalışmakta, halkımızın sağlık hakkını engelleyerek ölümünü bu biyolojik saldırı ile gerçekleştirmek istemektedir. Aynı şekilde yaşanan krizli durumdan istifade ederek askeri operasyonlarla saldırmaktadır.”

“Kendimizi Bilinçli ve Eylemsel Kılmalıyız”

“Bakurê Kurdistan şehirlerinde atanan kayyumlar halkımızın ekonomisini çalmak kadar halkımızın sağlık ve hastane haklarını engellemek ve Covid-19 virüsünü biyolojik silah olarak kullanmak için belediyeleri gasp etmiştir. Bizler Kürt halkının öz savunma refleksi olan İntikam Birimleri olarak Türk devletinin kirli biyolojik saldırılarına karşı da intikam eylemlerimizi gerçekleştireceğiz. Bu temelde yurtsever Kürdistan halkımızı Kürt katili Türk devletinin biyolojik saldırılarına karşı  daha bilinçli olmaya, Kürdistan gençliğini bu tehlike karşısında kendilerini eylemsel kılmaya çağırıyoruz.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here