İntikam Birimlerinden eylem: Güney Kurdistan’da MİT bombayla, Turkish Airlens molotofla vuruldu

0
758

Güney Kürdistan Devrimci Gençlik Hareketi, İntikam Birimlerinin Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerinde yürütülen devletlerarası komploya karşı gerçekleştirdiği eylemlere ilişkin yazılı açıklama yaptı. İntikam Birimleri yazılı açıklamasında, “İşgalci Türk devleti, Güney Kurdistanı işgal etmek istiyor. Her yol ve yöntem ile kendini örgütlüyor, Güney’e yerleşiyor. Bu yerlere dönük kapsamlı eylemlerimiz sürecektir” dedi.

İntikam Birimlerinin gerçekleştirdiği eylemlerin detayları şöyle:

Şehit Demhat Agit ve Şehit Cemil Amed İntikam Birimi;

‘’Turkish Airlenese molotoflu eylem gerçekleştirilmiştir. Turkish Airlenes’in elde ettiği bütün kazançlar işgalci Türk ordusuna gitmektedir. Kazanılan o para da gerilla, savaşçı ve peşmergelere silah olarak dönmektedir. Bu nedenle Şehit Demhat ve Şehit Cemil İntikam Birimimiz burayı hedeflemiştir. Eylemin sonucunda maddi zarar meydana gelmiştir. Bu vesile ile Şehit Demhat ve Şehit Cemil İntikam Birimimizi ilan ediyoruz.

Şehit Viyan Karox İntikam Birimimiz;

Birimimiz Kerkuk’te işgalci Türk devletinin istihbarat örgütü MİT’in örgütleyip çalışmalarını sürdürdüğü bir kurumu hedeflemiştir. Birimimiz bu kurumu el bombaları ile hedeflemiştir. Eylemde kurum yıkılmış ve kullanılamaz hale gelmiştir. Eylemin sonucunda kurum içinde bulunan MİT elemanlarının yaralandığı bilgisi elde edilmiş ama sayıları ve ölü durumu netleştirilememiştir. Birim üyelerimiz eylemden sonra güvenli bir şekilde alandan çekilmiştir.’’

İŞGALCİ TÜRK DEVLETİNE GEREKEN CEVABI VERECEĞİZ

Biz Güney Kürdistan Devrimci Gençlik Hareketi olarak, belirtiyoruz ki İntikam Birimlerimizin yaptığı bu eylemler Önder APO, Kürt halkı ve Kürdistan halkı üzerinde yürütülen uluslararası komplonun 22 nci yıldönümünü protesto etmek amacıyla yapılmıştır. ‘’Güneşimizi Karartamazsınız’’ şehitleri şahsında komploya karşı canını feda etmiş, Şehit Viyan Soran Caf şahsında özgürlük şehitlerini saygı ve minnet ile anıyoruz.

İşgalci Türk devleti, Güney Kurdistanı işgal etmek istiyor. Her yol ve yöntem ile kendini örgütlüyor, Güney’e yerleşiyor. Esas olarak işgalci Türk devleti, Misaki Milli projesi kapsamında Güney Kürdistanı tamamen işgal etmek istiyor. Bir kez daha Devrimci Gençlik olarak belirtiyoruz ki, işgalci Türk devletinin Güney Kürdistan’daki işgal hareketi hedefimiz olacaktır. Sadece Güney Kürdistan değil bütün Kürdistan’dan temizlenmesi için sonuna kadar şehitler çizgisinde mücadele edeceğiz. İşgalci Türk devleti, son dönemlerde istihbaratı MİT ile Güney Kürdistan’da yerleşmek istiyor. Ve bununla birlikte Özgürlük Hareketi karşısında kirli planlarını gerçekleştirmek ve halkımız üzerinde baskı ve zor uygulamak istemektedir. İşgalci Türk devletinin yaptıkları, hareketleri ve politikaları Devrimci Gençlik tarafından bilinmektedir ve zamanı geldiğinde gereken cevabı alacağını belirtiyoruz. İşgalci Türk devleti, katliam ve Kürtleri yok etme politikaları çerçevesinde Güney’de, ajanlaştırma, ekonomik ve ticari ilişkilerini geliştirmiştir. Bu faaliyetlerin tamamı Kürt halkına yaptıkları düşmanlık ve katliamlar çerçevesindedir. Yaptıkları savaşı desteklemek amacıyladır.

KAPSAMLI EYLEMLERİMİZ SÜRECEKTİR

Bu nedenle belirtiyoruz ki Türklerin olduğu her yer işgal ve saldırı ile alakalıdır. Türklerin bulunduğu her yer ajanlaştırmanın merkezi haline dönmüştür. Bu yerlere dönük kapsamlı eylemlerimiz sürecektir. Güney halkımız bu merkezlerden, Türklerden uzak durmalıdır. Mallarını da boykot etmelidir. İşgalciler her yerde devrimci hedefimizi olacaktır. Bu nedenle Güney Kürdistan güçleri işgalciler ile ilişki geliştirmemeli ve işgalcilere ortak olmamalıdır. Şehitler çizgisinde sonuna kadar komplo parçalana dek mücadele edeceğiz ve Önder APO özgür yaşar ve özgür çalışana dek eylemlerimiz sürecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz