‘İşgal saldırılarına en büyük cevap ulusal birliktir’

0
606

Kürt ulusal birliği için yürütülen çalışmaların hayati önemde olduğunu belirten Kürt Sol Partisi yöneticisi Hisên El Ali, Türk devletinin işgal saldırılarına en büyük cevabın ulusal birlik olduğunu vurguladı.

Suriye Kürtleri Sol Partisi yöneticisi El Ali, Kürtlerin tarihi bir süreçten geçtiğini belirterek, Kürt halkının hak ve özgürlüklerinin güvence altına alınması için Kürt ulusal birliğinin hayati önemde olduğunu belirtti.

KNK-Rojava’ya bağlı komitenin Kürt Birliği’nin bölgedeki siyasi parti ve güçlerin birliğinin sağlanması için yürüttüğü çalışmalara dikkat çeken El Ali, ENKS’nin bu çalışmalarda ısrarla sorumluluktan kaçtığını ve verdiği sözleri yerine getirmediğini söyledi. Kürdistan’ın dört parçasındaki tüm Kürt siyasi parti ve güçlerin birlik için sorumluluğunu yerine getirmesi gerektiğini belirten El Ali, çalışmalara engel çıkaran kimi parti ve güçlere eleştiride bulundu.

‘İŞGAL SALDIRILARINA EN BÜYÜK CEVAP ULUSAL BİRLİKTİR’

Türk devletinin Kuzey ve Doğu Suriye’ye işgal saldırılarını hatırlatan El Ali, “Türkiye, sadece Kuzey ve Doğu Suriye’deki halk kazanımlarını değil, Kürdistan’ın dört parçasını hedef alıyor. Türkiye, işgal saldırılarını Kürdistan’ın tamamına yaymak istiyor” dedi. El Ali, Kürt ulusal birliğinin işgal saldırılarına en büyük cevap olacağını vurguladı.

‘ENKS, ARTIK BİR SEÇİM YAPMALI’

ENKS’ye sert eleştirilerde bulunan El Ali, “ENKS, halen Til Rifat’ta Efrînli çocukları katleden çete grupları ile aynı safta yer almaktan vazgeçmedi. ENKS artık Kürt birliği ya da çete ortaklığı arasında bir seçim yapmalıdır” diye konuştu. El Ali, ENKS’nin tüm taleplerinin Özerk Yönetim tarafından kabul edilmesine rağmen sorumluluğunu yerine getirmediğini söyledi.

Türk devletinin Rojava ve Güney Kürdistan’da bazı bölgeleri işgal ettiğini anımsatan El Ali, Güney Kürdistan hükümetine işgalcilere karşı harekete geçme çağrısı yaptı.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here