İşgalci Türk ordusu patlayıcı ve kimyasal gazların ardından şimdi de benzin kullanıyor

0
127

Gerilla direnişi karşısında ilerleyemeyen işgalci Türk ordusu, çok kirli ve ahlakdışı yöntemlere başvuruyor. Tünellere bırakılan patlayıcılar, kimyasal gazlar ardından şimdi de tünellere benzinler dökerek içerideki gerillalar yakılmak isteniyor.

ANF‘de yer alan habere göre Werxelê direniş alanında işgalci Türk askerleri yaşadıkları zorluklardan kaynaklı barbar bir şekilde gerillaya saldırmaktan çekinmiyor. Kullandıkları tüm yöntemlerin boşa çıkmasının ardından şimdi de Cizre’de yaptığı gibi benzin dökerek içeridekileri yakmaya çalışıyor.

Werxelê’de direnen gerillaların, Türk askerlerinin komutanları ile defalarca tartışmaya girdiğini, sıcak havalardan da bu eylemlerden de artık bıktıklarını ve kalmak istemediklerini söylediklerine defalarca şahit olduklarını dile getiriyor.

Werxelê direnişçileri de düşmanın bu kirli yöntemlerini kamera kaydına alarak belgeliyor. Görüntülerde tünellerin etrafında asker hareketliliği görülmezken tünellerin yukarısından bırakılan patlayıcıların halatları göze çarpıyor.

Görüntülerde, aynı zamanda Türk ordusunun Kürdistan doğasını nasıl katlettiği de görülüyor. Ormanları ve yeşil arazisi ile tanınan Avaşîn alanında tek bir ağaç bile bırakmamaya niyetli Türk askerleri, tünellerin etrafında gerçekleştirdiği patlamalarla doğaya da büyük zarar veriyor.

Benzinle yakma, kimyasal gazlarla boğma gibi yöntemler barbar Türk ordusunun bu savaşta kullandığı insanlık dışı yöntemlerden sadece birkaçı. Aynı yöntemleri daha önce de deneyen Türk ordusu, kirli savaş tarihini tekerrür ettirmekten geri durmuyor. Özyönetim direnişlerinde Cizre bodrumlarında bulunan direnişçileri nasıl canlı canlı yaktıysa, bugün aynı yöntemi Kürdistan özgürlük gerillasına karşı da kullanmaya devam ediyor.

İşgalci Türk ordusu başvurduğu tüm bu kirli ve ahlakdışı yöntemlere rağmen gerilla karşısında boşa çıkıyor. Kullandığı patlayıcılar, kimyasal gazlar ve benzin gerillanın geliştirdiği yöntemler karşısında sonuçsuz kalıyor.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here