İşgalci Türk ordusu Zap alanına 2 kez taktik nükleer bombalarla saldırdı

0
128

HPG Basın İrtibat Merkezi, “İşgalci Türk ordusu tarafından, Medya Savunma Alanları’na dönük havadan ve karadan saldırılar devam etmektedir. Savaş uçakları, kara füzesi, tank ve obüslerin yanı sıra direniş mevzilerimizi hem taktik nükleer bomba ile bombalamakta, hem de kepçeler ile yıkmaya çalışmaktadır. İşgalci Türk ordusunun 11 ve 13 Temmuz’da Zap’ın batısında ve doğusunda kullanılması yasak olan taktik nükleer bombalarla gerçekleştirdiği bombardımanların sesi kilometrelerce öteden duyulmuş ve patlamanın etkisi çok geniş bir çevreye yayılmıştır” dedi.

HPG açıklamasında şu ayrıntılara yer verildi:

Xakurkê bölgesi; 

11 Temmuz’da Girê Şehîd Qehreman’daki işgalciler bir çevre operasyonu başlatmıştır. Operasyona çıkan işgalciler saat 12:30’da ağır silahlar ile vurularak darbelendi.

14 Temmuz saat 08:00’da Girê Şehîd Axîn’deki işgalciler ağır silahlar ile vurularak darbelendi. Bu eylem YJA Star hareketli timlerimizce gerçekleştirildi.

İşgalci TC ordusunun taktik nükleer bombalarla gerçekleştirdiği saldırılar;

11 Temmuz saat 08:00’da Zap’ın Sîda Direniş Alanı’ndaki mevzilerimiz taktik nükleer bomba ile 1 kez bombalandı.

13 Temmuz saat 10:12’de Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê FM Direniş Alanı’ndaki mevzilerimiz taktik nükleer bomba ile 1 kez bombalandı.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

İşgalci Türk ordusu 11, 12 ve 13 Temmuz’da Zap’ın Sîda Direniş Alanı’ndaki ve Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê FM Direniş Alanı’ndaki mevzilerimize saldırıp, tünelleri delmeye ve kepçelerle yıkmaya çalıştı.

12 Temmuz saat 10:30’da Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Bahar Direniş Alanı karadan atılan füze ile 1 kez bombalandı.

11, 12 ve 13 Temmuz’da Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi 5 kez, Garê’nin Girê Zengil alanı 1 kez, Metîna’nın Golka ve Girê Hakkarî Direniş Alanları 5 kez olmak üzere; toplam 11 kez savaş uçakları ile bombalandı.

11, 12 ve 13 Temmuz’da Zap’ın Sîda Direniş Alanı, Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi, Metîna’nın Girê Hakkarî Direniş Alanı ile Xakurkê’nin Girê Şehîd Heqî ve Girê Şehîd Kamuran alanları 462 kez obüs, tank ve ağır silahlarla bombalandı.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here