İşgalciler, deprem nedeniyle eylemsizlik kararı alan gerilla güçlerine saldırdı

0
191

HPG Basın İrtibat Merkezi, “Kurdistan ve Türkiye’de yaşayan halkların yıkıcı afet sürecinde yaralarını onarması için Hareketimizin meşru savunma güçleri için aldığı karara rağmen, işgalci Türk ordusu direniş mevzilerimize yasaklı bomba, tank ve ağır silahlarla saldırmaya devam etmektedir. İşgalci Türk ordusunun Amediyê’nin Şêladizê nahiyesine bağlı Sîda köyü yakınlarındaki direniş mevzilerimize 9 Şubat günü gerçekleştirdiği ağır silah saldırıları sonucunda Mazlum yoldaşımız şehadete ulaşmıştır. Şehadete ulaşan Mazlum yoldaşımızın kimlik bilgileri daha sonra halkımız ve kamuoyu ile paylaşılacaktır. İşgalci Türk ordusunun süren saldırılarına karşı güçlerimiz de kendini savunmak durumunda kalmış, 1 işgalci cezalandırılırken, 1 saldırı helikopteri de darbelenmiştir” denildi.

İşgalci Türk ordusu tarafından gerçekleştirilen saldırıların ayrıntıları şöyle:

”Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde Zap bölgesinde;

10 Şubat saat 08:00’da Amediyê’nin Şêladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi yakınlarındaki direniş mevzilerimizi ağır silahlarla bombalayan işgalcilere karşı güçlerimiz kendisini savunmuş ve bunun sonucunda 1 işgalci cezalandırılmıştır.

10 Şubat saat 20:00’da Amediyê’nin Şêladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi çevresindeki direniş mevzilerimizi bombalayan saldırı helikopterlerine karşı güçlerimiz kendisini savunmuş, 1 saldırı helikopteri darbelenmiştir.

İşgalci TC ordusunun yasaklı bomba ve kimyasal silahlarla gerçekleştirdiği saldırılar;

9 Şubat’ta Amediyê’nin Şêladizê nahiyesine bağlı Sîda köyü çevresindeki direniş mevzilerimiz yasaklı bombalarla 1 kez bombalanmıştır.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

10 Şubat’ta Girê Cûdî Direniş Alanı savaş uçaklarıyla 3 kez bombalanmıştır.

9 ve 10 Şubat’ta Amediyê’nin Şêladizê ilçesine bağlı Sîda köyü ve Çemço bölgesi yakınlarındaki gerilla direniş mevzileri tank ve ağır silahlarla onlarca kez bombalanmıştır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz