İşgalciler direniş mevzilerine 12 kez yasaklı bomba ve kimyasal silahlarla saldırdı

0
154

HPG Basın İrtibat Merkezi, “Kurdistan Özgürlük Gerillası’nın tarihte eşine az rastlanır direnişi karşısında kirli işgal emellerine ulaşamayan sömürgeci Türk ordusu güçlerimizin bulunduğu direniş mevzilerini yoğun bir şekilde yasaklı bombalar ve kimyasal silahlarla saldırmaya devam etmektir. Gerçekleşen bütün saldırılar ve çetin iklim koşullarına rağmen Kurdistan Özgürlük Gerillası direnişini aralıksız bir şekilde sürdürmektedir” dedi.

Gerillaların Zap alanında gerçekleştirdiği darbeleme eyleminin ve işgalci Türk ordusunun düzenlediği saldırıların ayrıntıları şöyle:

Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde Zap bölgesinde;

10 Ocak saat 13:00’da Amediyê ilçesinin Şêladizê nahiyesine bağlı Sîda köyü yakınlarındaki işgalciler hareketli timlerimizce ağır silahlarla vurularak darbelenmiştir.

İşgalci TC ordusunun yasaklı bomba ve kimyasal silahlarla gerçekleştirdiği saldırılar;

 11 Ocak’ta Amediyê’nin Şêladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi yakınlarındaki gerilla direniş mevzileri sabah saatlerinden akşam saatlerine kadar 12 kez yasaklı bomba ve kimyasal silahlarla bombalanmıştır.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

11 Ocak’ta Amediyê ilçesinin Şêladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi ve Sîda köyü yakınlarındaki gerilla direniş mevzileri savaş uçaklarıyla 6 kez bombalanmıştır.

11 Ocak’ta Kurojahro Direniş Alanı ile Saca köyü yakınlarındaki gerilla direniş mevzileri saldırı helikopterleriyle 8 kez bombalanmıştır.

11 Ocak’ta Girê FM Direniş Alanı ile Amediyê ilçesinin Şêladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi yakınlarındaki gerilla direniş mevzileri obüs, tank ve ağır silahlarla onlarca kez bombalanmıştır.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here