İşgalciler, Werxelê Direniş Alanına saldırmaya devam ediyor

0
76

HPG Basın İrtibat Merkezi tarafından yapılan açıklamada işgalci Türk ordusunun 24-25 Eylül günlerinde Werxelê Direniş Alanı başta olmak üzere Medya Savunma Alanlarına yönelik saldırılarına yer verildi. Kanî Masî’de ise işgalcilerin yaptığı bombardıman sonucu bir sivilin  yaralandığını duyurdu.

HPG’nin açıklaması şöyle:

25 Eylül akşam saatlerinde işgalci TC ordusu, Werxelê Direniş Alanını patlayıcılar ve ağır silahlar ile bombalamıştır.

25 Eylül günü 22:10 – 00:00 saatleri arasında Avaşîn bölgesine bağlı Girê Silêman, Girê Sor, Girê Spî, Mervanos, Tabûra Eraba, Banista alanlarında helikopter hareketliliği yaşanmıştır. Aynı saatlerde Girê Şehîd Rızgar, Girê Şehîd întîkam ve Mamreşo alanları saldırı helikopteri ile bombalanmıştır.

BOMBARDIMAN SONUCU HALK EVLERİNİ TERK ETMEK ZORUNDA KALDI

24 Eylül günü saat 09:00 – 10:00 saatleri arasında Amediye ilçesinin Kanî Masî nahiyesine bağlı Edînê ve Serarû köylerinin çevresi sınır hattında bulunan karakollardan atılan obüs ve havanlar ile bombalanmıştır. Bu bombardıman sonucunda Başûrê Kurdistan halkımıza ait evler ve bahçelerde maddi zarar meydana gelmiş ve halkımız köylerini terk etmek zorunda kalmıştır.

25 Eylül günü 22:30 – 00:30 saatleri arasında Metîna bölgesine bağlı Qaşûra hattı üzerinde helikopter hareketliliği yaşanmıştır. Aynı saatlerde Koordine, Qela Qumriyê, Kêste, Girê Şehîd Çiya, Dola Derarê alanları ve Êdinê köyü arazisi saldırı helikopteri ile bombalanmıştır.

BİR SİVİL AĞIR YARALANDI

25 Eylül günü saat 18:00’dan 26 Eylül günü sabah saatlerine kadar Amediye ilçesinin Kanî Masî nahiyesine bağlı Hirorê, Kêste ve Qela Qumriyê arazileri sınır hattında bulunan karakollardan atılan obüs ve havanlar ile bombalanmıştır. Bu bombardıman sonucunda halkımıza ait evler zarar görmüştür.

İşgalci TC ordusunun sivil halkımızı doğrudan hedef alarak gerçekleştirdiği bu alçakça saldırılar sonucunda Hirorê köyünde yaşayan sivil bir vatandaşımız ağır bir şekilde yaralanmıştır.

25 Eylül günü saat 21:30 – 22:50 saatleri arasında Zap bölgesine bağlı Çemço alanı sınır hattında bulunan karakollardan atılan obüs ve havanlar ile bombalanmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz