İşgalcilerin gerilla mevzilerine taktik nükleer bomba ile saldırısının görüntüleri

0
89

İşgalci Türk devletinin 13 Temmuz saat 10:12’de Medya Savunma Alanları’na bağlı Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê FM Direniş Alanı’ndaki gerilla mevzilerine taktik nükleer bomba ile gerçekleştirilen saldırının görüntüleri ANF’ye ulaştı. Bölge halkı ve gerillalar tarafından kaydedilen görüntülerde taktik nükleer bomba patlamasının etkisi görülüyor.

HPG Basın İrtibat Merkezi, 14 Temmuz açıklamasında, “İşgalci Türk ordusunun 11 ve 13 Temmuz’da Zap’ın batısında ve doğusunda kullanılması yasak olan taktik nükleer bombalarla gerçekleştirdiği bombardımanların sesi kilometrelerce öteden duyulmuş ve patlamanın etkisi çok geniş bir çevreye yayılmıştır” diye belirtmişti.

Halk Savunma Merkezi Karargah Komutanı Murat Karayılan’da 12 Temmuz günü ajansımıza yaptığı değerlendirmelerde Türk ordusunun kullandığı yasak silahlara dikkat çekerek şunları söylemişti:

“Neredeyse 2 buçuk yıldır bu alana dönük görülmedik bir biçimde, yüz binlerce kez bombardıman yapıldı, her türlü kimyasal madde denendi. Termobarik bombalar kullanıldı; fosfor bombası atıldı ve en son, sadece NATO üyesi ülkelerin envanterinde bulunan ve ancak NATO’nun onayıyla kullanılabilen taktik nükleer bombayı da Zap, Avaşîn ve Metîna’da güçlerimize karşı kullandı.’’ 

İşgalci TC ordusunun taktik nükleer bombalarla gerçekleştirdiği saldırıların NATO toplantısının hemen ardından artış göstermesi dikkatleri çekti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here