İslami İntikam Hareketi: 13 Türk askerini öldürdük

0
1407

İslami İntikam Hareketi, bir video aracılığıyla Türk ordusuna ve Suriye yanlısı fraksiyonlarına ve Suriye düzenli ordusuna karşı çeşitli operasyonlar kabul ettiklerini ve bu partilerle bağlantılı bir dizi unsur ve gücü öldürdüklerini açıkladı.

Hareket tarafından yayınlanan bir videoda, Türk ordusuna karşı daha fazla operasyon sözü verdi ve Türk cumhurbaşkanını ikiyüzlü olarak nitelendirdi ve Suriye devriminin yıkılmasının nedeni bu.

Hareket ayrıca yayınlarında Suriye hiziplerinin ve liderlerinin unsurlarını ve Suriye rejiminin unsurlarını patlayıcılarla tehdit etti.

Hareketin prensi, Twitter’daki hesabından kamuoyuna bir yıl içinde operasyonlarını topladığını açıklayan ve Suriyeli grupların 187 üyesini öldüren bir açıklama okudu.

Ve Nasiriyah’yı tanımladığı Suriye rejiminin 24 üyesini öldürdü. Ayrıca 13 Türk askerini öldürdüğünü kabul ettiğini açıkladı.

Hareket, yaptığı açıklamada, operasyonlarının bölgedeki 118’den fazla operasyonu aştığını belirtti.

Hareket videoda hareketlerinin bir yıl önce kurulduğunu söyledi

Kıt bilgilere göre, hareket bir yıl önce Irak’ta kuruldu ve bu ana kadar hiçbir şey bilinmeyen Salafi okulunu ve “ Abu Osama al-Shami ” adlı prensi takip ediyor ve hareketin Levant’taki İslami cihad üssünden ayrıldığı ve inançların aynı şarkılar olduğu düşünülüyor. Daha önce yayınlarında İslam Devleti ve El Kaide tarafından kullanılmıştır.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here