Jinên Tîrêje Rojê İstanbul Ve Adana’da Eylem Gerçekleştirdi

0
247

Yazılı bir açıklama yapan İnisiyatif “İstanbul’un Şile ilçesinde faşist TC devletinin bekçilerine yönelik birimlerimizin koordineli olarak yürüttüğü ve sonuç alıcı bir eylem gerçekleştirmiş” dedi.

Açıklamada, “10 Eylül gündüz saatlerinde birimlerimizin takibinde olan faşist TC’nin bekçilerine yönelik Şile otobanında kendilerine ait araçla seyir halindeyken birimlerimiz el yapımı patlayıcı ve ferdi silahla eylem düzenlemiştir. Bu eylemde bir faşist bekçi birimlerimizce cezalandırılmıştır. Eylem sonrası birimlerimiz güvenli bir şekilde çekilmişlerdir” denildi.

11 Eylül’de Adana-Tufanbeyli’de akşam saatlerinde devriye gezen özel harekat polislerine ait zırhlı aracı hedef aldıklarını belirten İnisiyatif, “Birimlerimiz el yapımı patlayıcılarla vurup araçta büyük hasar meydana getirmiştir. Araç içerisindeki polislerin kapıyı açmasıyla birimlerimiz tekrardan patlayıcılarla hedeflemiştir ve bu eylemde 1 TC polisi ağır yaralanmıştır” ifadelerini kullandı.

Açıklamada ayrıca şunlar belirtildi: “Önder Apo’ya yönelik tecrit ile zindanlardaki tecrit ve işkenceler her gecen gün artmaktadır. Uzun bir süredir de Önder Apo’dan haber alınamıyor. Biz Jinên Tîrêjên Rojê İnisiyatifi olarak önderliğimizden haber alınıncaya kadar eylemlerimizi büyütmeye yeminli kadınlarız. Önder Apo’nun sağlığı bizim sağlığımızdır. Bugünden itibaren Önder Apo’dan haber alınıncaya kadar biz kadınlar eylemlerimizle aralıksız, nefessiz, amansız bir mücadelenin içinde var olacağımızı belirtiyoruz. Tüm birimlerimiz olduğu her yerde eylemlerini büyütüp Önderliğimizden haber alınıncaya kadar Önder Apo ‘dur’ demeden amansız bir şekilde devam etmelidirler.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here