Jinên Tîrêjên Rojê Gever halkına uyarıda bulundu

0
297

Jinên Tîrêjên Rojê İnisiyatifi yazılı bir açıklama yaparak  bir dizi eylem gerçekleştirdiğini duyurdu.

İnisiyatif’in açıklamasının tamamı şu şekilde;

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik 9 Ekim 1998 uluslararası komplosu ve komploya karşı mücadele kapsamında birimlerimiz Gever de bir dizi eylem gerçekleştirmiştir.

– Gever’in Dize ve Yeşildere Mahalleleri’nde yazılama eylemleri yapılmıştır.

⁃ 9 Ekim gecesi saat 23.00-00.00 civarlarında Orman Mahallesi’ni işgal eden  çevik kuvvet polis karakoluna 2. bir eylem daha gerçekleştirilmiştir. EYP ve molotoflu eylemimizde karakol içinde bulunan “Beyaz Kobra ” olarak adlandıran zırhlı araçta eylem sonucu büyük maddi hasar meydana gelmiştir.

⁃ 9 ekim gecesi saat 20.00-21.00 civarlarında Cumhuriyet Mahallesi’ndeki birimlerimiz “Şemdinli ” yolu üzeri işgalci TC polislerine ait devriye araçlarına havai fişek ve molotoflu eylem gerçekleştirmiştir. Sivil polis aracına isabet eden molotofla, aracın ön kaportası tamamen yanmış araç uzun süre sonucunda TOMA ile söndürülmüştür.

İnisiyatif Gever halkına seslenderek şu ifadelere yer verdi;

Değerli Gever halkına

Bilindiği gibi Gever’de birimlerimiz  tarafından son 10 gündür TC işgalci polislerine karşı hemen hemen her gün eylem gerçekleştirilmiştir. Bu eylemlerimiz işgalci vali tarafından tamamen gizlenmiş olsa da bütün Gever halkı tarafından biliniyor. Bu eylemlerimiz sonucunda düşmanın ağır kayıplar verdiğini, TC polislerinin ciddi psikolojik sorunlarının açığa çıktığı birimlerimiz ve halkımız tarafından görülüyor ve biliniyor. Bu vesileyle birimlerimiz karşısında tamamen çaresiz ve sonuçsuz kalan işgalci TC polisleri 9 Ekim komplosunu lanetlemek ve tecridi kınamak isteyen sivil halkımıza ve barış annelerimize karşı amansız, alçakça saldırılar gerçekleştirmiştir. Ve  bu alçak saldırılara  karşı bundan sonra birimlerimiz her an eylem hazırlığında ve sürekli hareket halinde olup  halkımızı savunacaktır. Yeni taktik ve planlarımızla düşmanı daha sert vurup, halkımıza ve barış annelerimize yapılan bu alçak saldırıların hesabı sorulacaktır.

Değerli Gever halkı

Uzun zamandır tespit ettiğimiz çarşı merkezinde bir kaç apartman ve binalarda tamamen işgalci polislerin ve uzman çavuşların kaldığını biliyoruz. Ve her kim olursa olsun barış annelerimize alçakça saldıran işgalci polislere kendi evini ve dairesini veren yine uzun takip sonucunda birimlerimiz tarafından tespit ettiğimiz bekçi ve işgalci korucularının, AKP-MHP faşist bloğuna destek veren, işbirliğini yapan bütün ihanetçilerden mutlaka hesap sorulacaktır!

Uyarı !

Düşmanın bulunduğu yerlerde ve işgalci karakolların olduğu bölgelerde Gever halkımızın tamamen uzak durması ve yanlarından dahi geçmemeleri uyarısını yapıyoruz.

Jinên Tirêjên Rojê İnisiyatifi Mersin ve İstanbul’da da gerçekleştirdiği eylemlere ilişkin detay verdi

7 Ekim 2022 tarihinde  sıralarında Mersin-Bozyazı ilçesinde faşist TC devletinin polislerine yönelik akşam saatlerinde birimlerimizce zırhlı araçla  konumlandıkları noktaya el yapımı patlayıcılarla eylem düzenlenmiş ve bu eylemde 2 faşist TC polisi yaralanmıştır.

9 Ekim 2022 tarihinde İstanbul-Şile ilçesinde birimlerimiz tarafından gece 02: 30 sıralarında faşist TC devletinin Soysuz İçişleri Bakanına bağlı olarak çalışan bir grup gece bekçisine yönelik iki birimimiz bu 4 kişilik bekçi gurubunu uzun zamandır takibe almış ve bu dört kişinin istihbarat bilgi çalışmalarında  yer yer aldıkları tespit edilmiştir.  Bu kişilerin birebir Soysuz Süleyman’la çalıştıkları ve ayrıca fuhuş ve uyuşturucu tacirliği de yaptıkları birimlerimizce tespit edilmiştir. Birimlerimiz özel olarak Marmara bölgesi içerisinde istihbarat çalışması yapan bu bekçi grubuna Şile ilçesinde ferdi silahla ve el yapımı patlayıcılarla eylem düzenlemiş ve eylemler sonucunda 1 faşist bekçinin cezalandırıldığı 2’sinin de ağır yaralandığı tespit edilmiştir. Eylem sonrası birimlerimiz güvenli bir şekilde alandan çekilmiştirler.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here