Jinên Tîrêjên Rojê İnisiyatifi faşistlere yönelik eylemler gerçekleştirdi

0
265

Jinen Tirejen Roje İnisiyatifi, çok sayıda kentte AKP-MHP’li faşistlere yönelik eylemler düzenledi.

İnisiyatif tarafından yapılan yazılı açıklamada, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan ve Kürt Özgürlük Hareketi sayesinde halkın kazanımlar elde ettiği belirtilerek, Türk devletinin işgalci ve soykırımcı saldırılarına dikkat çekildi.

Türk devletinin işkence, tehdit, şantajla halkı ve gençleri teslim almaya çalıştığının vurgulandığı açıklamada, “Düşmanın bu politikasının kurbanı olan veya toplumun ahlaki değer yargılarına bağlılığı zayıf bazı kişilikler düşmanın bu tuzağına düşebilmektedir. Kürt halkının toplumsal ahlakının böylesi kişileri kabul etmeyeceği iyi bilinmektedir” diye belirtildi.

Açıklamada şu mesajlar verildi:

“Şu bilinmelidir ki her insan düştüğü bu tuzaktan hemen vazgeçebilir ve onurlu Kürt halkına ve onun mücadelesine olan ihanet pratiği içinden çıkabilir. Fakat sadece bu eksende kalmayıp halkına karşı gerçek bir ihanet yaşayan düşkün ve kişiliksiz unsurlar da Kürdistan tarihinde kara bir leke olarak kalacak ve hesap vermekten kaçamayacaktır. Düşman bilinci, mücadele gerçeği ve yurtseverlik bilinci gelişmemiş olan kişiler, düşmüş bir kişilik olmaktan kurtulamazlar.”

TECAVÜZCÜ FAŞİSTLER VE İŞBİRLİKÇİLERE CEZA

Eylemlere ilişkin şu bilgiler verildi:

“13 Kasım’da İstanbul-Gaziosmanpaşa’da AKP-MHP’li faşist ve tecavüzcü gençlere yönelik birimlerimizin eylem gerçekleştirmesi sonucu uyuşturucu deposu olarak kullanılan 1 ev içindeki uyuşturucu ile ateşe verildi. Ev kullanılamaz hale getirilip faşist gençlerin elebaşı olarak bilinen Mahmut Türkeş isimli tecavüzcü de eylem yerinde cezalandırılmıştır.

14 Kasım’da Tekirdağ-Saray’da AKP’li bir iş adamına ait 2 TIR içindeki tekstil malzemesiyle birlikte ateşe verilip kullanılamaz hale getirilmiştir.

15 Kasım’da İstanbul-Beykoz’da Ülkü Ocakları faşistlerinin işlettiği bir otoparka birimlerimiz eylem düzenleyip otoparkta bulunan 8 lüks aracı ateşe verdi.

16 Kasım’da İstanbul-Avcılar’da birimlerimizin tekniki bir çalışması sonucu uzun zamandır takip ettiği ve düşmanla iş birliği içinde olduğu tespit edilen MK isimli şahıs birimlerimizin tüm uyarılarına rağmen düşmana hizmet etmesi sonucu birimlerimiz tarafından cezalandırılmıştır.”

Açıklamanın sonunda, “Bugünden itibaren düşmanla iş birliği içinde olduğu tespit edilen herkes hedefimizdir. Her Kürt genci yurtseverlik çizgisinde hareket etmeli; kendi değerlerine sahip çıkmalıdır” denildi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here