Jinên Tîrêjên Rojê Kocaeli, Tekirdağ ve İstanbul’da eylem gerçekleştirdi

0
269

Yazılı bir açıklama yapan İnisiyatif, Kocaeli, Tekirdağ ve İstanbul’da “faşistleri” hedef aldıklarını belirtti.

İnisiyatif eylemlerini şöyle sıraladı:

15 Ekim’de Kocaeli’nin Gebze ilçesinde AKP-MHP’li faşistlere ait 1 beyaz eşya üretim fabrikasına birimlerimiz tarafından sabotaj eylemi düzenlenmiş, fabrika tamamıyla kullanılamaz hale getirilmiştir.

16 Ekim’de Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde faşist cezaevi gardiyanlarına yönelik birimlerimiz ferdi silahla eylem düzenlemiştir. Bu eylemde 1 faşist gardiyan cezalandırıldığı, 2’sinin de ağır yaralandığı birimlerimizce tespit edilmiştir.

17 Ekim’de İstanbul’un Bakırköy ilçesinde Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’nde görev yapan faşist gardiyanların araçlarına birimlerimiz tarafından eylem düzenlemiştir. Bu eylem sonucu 12 araç ateşe verilip tamamıyla kullanılmaz hale getirilmiştir.”

Açıklama şu ifadelerle son buldu: “Bu eylemlerimizi TC zindanlarında yapılan işkence ve işkenceler sonucu her gün cezaevinden Şehit edilen yoldaşlarımızın intikamı için yapılmıştır. Bu eylemlerimizi Türkiye metropollerinde bulunan cezaevi içlerine kadar taşıyacağımızı belirtiyor ve intikam eylemlerini büyütmeye kararlıyız.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here